צילום:  ShutterStock שופט בית משפט השלום בטבריה, יריב נבון, הרשיע תושב מיישוב בצפון לאחר שהודה שתקף את אשתו, איים עליה וגרם נזק לרכוש.

במסגרת ההליך המשפטי ביקשה המדינה לגזור עליו עונש ברף הגבוה של הענישה, שיהיה בו כדי להרתיע אותו ונאשמים כמוהו, אך השופט גזר עליו רק עונש מאסר על תנאי לתקופה של שישה חודשים, עבודות שירות בהיקף של 140 שעות במשך שנה, וכן התחייבות להימנע מלעבור את העבירות שבהן הורשע למשך שנתיים. "סבורני כי הטלת מאסר בפועל על הנאשם במקרה זה אינה מידתית", כתב השופט בפסיקתו.

במסגרת כתב האישום שהגישה המדינה נטען, כי לפני כחצי שנה שאלה אותו אשתו של הנאשם מדוע אינו יכול להוציא את ילדיהם מהמסגרת החינוכית, והוא ענה לה שלא תגיד לו מה לעשות, זרק את מכשיר הטלפון בבית ושבר אותו.

עוד נטען נגדו בכתב האישום, כי למחרת אשתו העירה לו על כך שהוא אוכל לבד, ובתגובה החל לצעוק ולזרוק לעברה סלטים שהיו על השולחן במטרה לפגוע בה, שפך עליה כוס קפה והשליך עליה כיסא. בהמשך איים עליה: "את לא תדברי אליי ככה, אני אהרוג אותך עם חוט של טלפון", וסטר לה.הנאשם טען בבית המשפט שמדובר ב"מעידה ראשונה" וכי אין לו הרשעות קודמות. הוא קיבל אחריות מלאה על מעשיו וטען כי בגזירת העונש יש לקחת בחשבון את השפעתו על התא המשפחתי, ועל השאיפה שלו ושל אשתו לשקם את חיי המשפחה ולחזור לחיות יחד, כפי שהיה לפני אותו אירוע.

במסגרת ההליך המשפטי התקבל תסקיר שירות מבחן, ממנו עלה כי הנאשם "חש חרטה עמוקה על מעשיו ומתקשה להכיל את המחיר הכבד שבו נושאים הוא ומשפחתו בשל מעשיו". עוד ציינה קצינת המבחן שהתרשמה כי רמת המסוכנות הנשקפת מן הנאשם היא נמוכה, וכי אשתו ציינה בפניה שמדובר באירוע חד־פעמי.

"הנאשם אינו אדם אלים", ציינה, "האשה אינה חשה מאוימת מפניו ואף מעוניינת בטיפול זוגי". היא המליצה להעמיד את הנאשם תחת צו למבחן במשך שנה וחצי ולהטיל עליו עבודות שירות. השופט קיבל את עמדתה ואת בקשת הנאשם, וכאמור לא גזר עונש ברף הגבוה של התביעה.

מעו"ד שי ויזלברג המייצג את הנאשם: "גזר הדין מאוזן ומתחשב, הן לאינטרס הציבורי כעונש מרתיע, והן לאינטרס של הנאשם ומשפחתו".

מטעם המדינה לא נמסרה תגובה