צילום: shutterstock ביום ראשון בשבוע שעבר החרידו קולות ירי את הנוסעים בצומת השוק העירוני (המכונה גם "צומת דודג' סנטר") בנצרת עילית. נהגים מבוהלים דיווחו על קולות הנפץ למשטרה, ורכב חונה נפגע מהירי. המשטרה מסרה כי מדובר באירוע פלילי. טרם נעצרו חשודים במעשה.

סמוך לשעה 8 בבוקר יום ראשון התקבל במשטרה דיווח על ירי ליד צומת השוק. אל המקום הגיעו כוחות גדולים של משטרה מתחנות נצרת ונצרת עילית, שהציבו מחסומים בכל האזור - כולל בדרך לעפולה, אחרי המנהרה.

כמו כן נערכו סריקות בסיוע מסוק ובוצע איסוף ממצאים בידי חוקרי התחנה וחוקרי הזיהוי הפלילי. בהמשך בוצעה הערכת מצב בראשות מפקד תחנת נצרת, נצ"מ שלום אביטן.

לדברי המשטרה, באותו יום לפנות בוקר בוצע ירי גם בצומת המוסכים, הסמוך לדודג' סנטר. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק קל לרכב. גם לשם הגיעו שוטרים ואספו ממצאים מהזירה.אבי דותן, תושב נצרת עילית שהיה בדרכו לעבודה, נכח בזמן הירי שהתרחש ליד דודג' סנטר. "עמדתי ברמזור, השעה היתה בערך עשרים לשמונה בבוקר, ופתאום שמעתי יריות ממש קרובות", שִחזר.

"הייתי בטוח שאולי זה מהרדיו, אבל הנמכתי ואז שמעתי שוב את היריות. שמעתי חמש יריות לפחות, אולי יותר. לא יכולתי לנסוע, כי עמדנו ברמזור, אבל מהפחד בכל זאת הורדתי באינסטינקט את הראש למטה, כי ידעתי שלפני כמה חודשים נהרג מישהו שעשה קניות בשוק בגלל ירי בדיוק באותו מקום. כשהרמתי את הראש, ראיתי ששאר הנהגים כמוני לא מבינים מה קרה, ואז הרמזור התחלף ונסעתי משם מהר ככל שיכולתי", סיפר.

גם אורית לזרוביץ' נסעה עם ילדיה בכביש בזמן המקרה. "שמעתי כמה יריות, זה היה מבהיל ונשמע קרוב מאוד", סיפרה, "צעקתי לילדים להתכופף, במציאות של היום - אלוהים ישמור, אתה לא יודע בכלל אם זה פלילי או פיגוע. נהיה פה מטורף, ממש המערב הפרוע.".

מהמשטרה נמסר כי החקירה, המתנהלת בתחנת נצרת, נמשכת.