צילום: shutterstock שריפה פרצה בשבוע שעבר בדירה ברחוב אבוחצירא בטבריה, הדיירים בני המשפחה הספיקו לברוח ממנה לפני שהאש התפשטה. כבאי תחנת טבריה הוזעקו למקום ותוך זמן קצר דיווחו על שליטה באירוע. כל תכולת הדירה נשרפה.

שלושה ימים בלי חשמל בגלל שריפה

השריפה פרצה בקומה השנייה בבניין בן שלוש קומות בשיכון ד', ככל הנראה בגלל תקלה בחשמל. "בתחנה התקבלה הודעה על שריפה עם חשש ללכודים", סיפר רשף איציק בן־חמו, מפקד המשמרת באירוע."הגענו למקום במהירות ותוך זמן קצר השתלטנו על מוקד השריפה - החדר שממנו גלשה האש לפרוזדור ולשאר החדרים. סיבת השריפה היא קצר חשמלי באחד מחדרי הבית, שבו נגרם עיקר הנזק. לאחר כיבוי השריפה וסריקות בשאר הדירות כדי לוודא שאין לכודים, התברר שחלקים ניכרים מהדירה התמלאו בפיח".

לאחרונה פרצה באזור הצפון שריפה בגלל תנור ספירלה שהיה קרוב למיטה וגרם להתלקחות. במקרה אחר גרם סיר שנשכח על הגז לעשן כבד. "מומלץ לא להעמיס על שקעי החשמל הפעלה של מספר מוצרים", הסביר רשף בן־חמו. "כמובן, חשוב לשים לב שתנורי החימום בחורף לא נמצאים ליד חפצים דליקים, ומומלץ גם לא להשאיר מכונת כביסה או מייבש בפעולה ולצאת מהבית. כמו כן, מדי שנה מומלץ לבדוק את השקעים בבית ולחזק את הברגים".