צילום: shutterstock תושבת נצרת עילית, אם חד־הורית לילדים קטנים בשנות השלושים לחייה, מבקשת עזרה במציאת עבודה כדי שתוכל לגדל את ילדיה ללא צורך בתרומות ובסיוע. "אני רוצה להיות עצמאית ולא נתמכת על־ידי אנשים טובים, אבל אני לא מצליחה למצוא עבודה מתאימה", מספרת האם הצעירה.

אם חד הורית לארבעה ילדים עם מקרר ריק בחג

לפני כשנתיים התגרשה רונית (שם בדוי) מבעלה ונותרה לבדה עם ילדים בדירה שכורה קטנה, עם כל החובות והחשבונות שמעיקים עליה. "מצאתי את עצמי ללא יכולת כלכלית לגדל את הילדים שלי", היא אומרת בכאב.

"במקרר שלי יש רק כמה דברים בסיסיים. הייתי בלשכת הרווחה פעם אחת וזה הספיק לי, מה הם כבר יכולים לעזור? אני אדם חרוץ שאוהב לעבוד, אין לי תואר ואין לי תעודות, אבל בשמחה אלמד כל עבודה שתידרש.

"המגבלה היחידה שלי היא שאני לא יכולה לעבוד משמרות, ושעלי להיות בבית באחת וחצי כדי לקבל את הילדים שלי, אבל אני מוכנה לעשות הכל. בכל משרה שפניתי אליה היתה בעיה שאין לי תעודת בגרות, ולפעמים גם בגלל השעות", היא מסבירה.הפגישה נערכת בביתה של רונית. מדובר בדירה שכורה של 80 מ"ר, הכוללת שני חדרי שינה וסלון. הבית נקי ומסודר, אך הדלות ניכרת. המקרר ריק לגמרי פרט לחלב, גביע גבינת קוטג', גביע גבינה לבנה ושלושה מלפפונים. גם המקפיא ריק לגמרי.

רק על דבר אחד היא מקפידה - לקנות לחם טרי כל יום. ארונות המטבח כמעט ריקים: בארון אחד יש פחית נס־קפה וסוכר, ובאחר חבילת אורז.

בינתיים, עד שתמצא עבודה ראויה, היא מסתפקת בעבודות ניקיון מזדמנות. "זה מאפשר לי לקנות דברים בסיסיים. יש לי שכנה טובה שעוזרת לי בקניית חיתולים ומטרנה. אני רוצה להחזיר, אני לא יכולה לחיות על הגב של אחרים".

כל מה שרונית מבקשת זה לעבוד. אין לה שום מגבלות פיזיות וניכר שמדובר בבחורה נבונה, שמוכנה לעשות הכל כדי לפרנס את ילדיה בכבוד. "כל דבר שיציעו לי, אקח בשתי ידיים. אני אדם רציני ונאמן ואני מבקשת משכורת בסיסית. לא רוצה עזרה וטובות מאף אחד", היא אומרת.

המעוניינים לסייע מוזמנים לפנות למערכת 'ידיעות העמק' באימייל: vered-l@yedtik.co.il