צילום: shutterstock רונית (שם בדוי), אם חד־הורית מנצרת עילית, החלה השבוע לעבוד בעבודה טובה ונוחה תמורת שכר הולם; זאת בעקבות הפרסום ב'-mynet' ובידיעות העמק' בשבוע שעבר, שבו ביקשה עזרה בחיפוש עבודה כדי שתוכל לגדל את ילדיה הקטנים בלי להסתייע בתרומות.

אם חד־הורית מבקשת: עִזרו לי למצוא עבודה

רונית סיפרה על המצב הכלכלי הקשה שאליו נקלעה לאחר גירושיה ואמרה כי בשל מגבלות אישיות, היא אינה מצליחה למצוא עבודה הולמת וקבועה שתפרנס אותה ואת ילדיה.

פגשנו אותה בשבוע שעבר בביתה, דירה קטנה שכורה. הבית היה נקי ומסודר, אך הדלות ניכרת. המקרר היה ריק לגמרי פרט לחלב, שני גביעי גבינה ושלושה מלפפונים. גם ארונות המטבח היו כמעט ריקים. כל רצונה הוא לעבוד, סיפרה והוסיפה שאינה מפחדת מעבודה קשה ואינה מבקשת נדבות.בעקבות פרסום הכתבה פנו מעסיקים רבים אל מערכת העיתון וביקשו לסייע לרונית, שהופתעה מכמות הפניות וכבר בתחילת השבוע התייצבה לכמה ראיונות. "האנשים היו ממש חמים וטובים אליי", סיפרה בחיוך, "לא חיטטו לי בצד האישי, רק ביקשו לדעת מה מגבלת השעות שלי, כי הילדים נמצאים במסגרות החינוך, והסברתי להם. לחלק זה התאים ולחלק לא, אבל כולם היו נחמדים".

בין הפונים היתה גם בעלת מעון יומי פרטי מהאזור, שבדיוק חיפשה סייעת לחצי־משרה ופגשה את רונית לראיון, שלאחריו החליטה להעסיקה. "פגשתי אשה נעימה מאוד ומנוסה, כי יש לה ילדים משלה", סיפרה המעסיקה.

"היא מבינה עניין בתחום ונראית טיפוס חם. ראיתי אותה קצת עם הילדים והם מיד התחברו אליה, זה כל מה שאני צריכה. יש לי תחושת בטן טובה לגבי החיבור בינינו". השבוע החלה רונית לעבוד באופן רשמי, לאחר יום של היכרות עם הגן ועם התפקיד.

"כיף שיש משהו לקום אליו בבוקר", ציינה בהתרגשות, "הילדים שלי שמחו מאוד לראות שאני מתארגנת לעבודה אמיתית. היה לי מצב רוח נפלא, כל מה שרציתי היה לעבוד, ועם ילדים זו שליחות גדולה יותר. בלי הכּתבה לא הייתי מצליחה כל כך מהר".