צילום: אבנר לוטן 14 מיליון שקל כבר הושקעו בשלב א' של פרויקט מרכז הכיכרות - מתחם העסקים הישן בקרית שמונה - ושלב ב', שבו יושקעו לפחות עוד 6 מיליון שקלים נוספים, אמור להשלים את התמונה.

אלא שהשיפוץ כבר מעורר ביקורת; באחד המבנים נוספו בחזית פאנלים בצבעים עזים של כתום, צהוב ואדום, והשירותים הציבוריים נעולים.

"הצבעים לא מתחברים למראה מסביב", אומר שרגא אלרום, בעל משרד מהנדסים בקרית שמונה, "והניגוד עם מה שקורה בקומה השנייה מעל הפאנלים האלה זועק לשמים".

אלרום מתייחס לגרם מדרגות בן שלוש מדרגות בלבד, שנבנה מול החנויות, ובו מעקות במרחק כשני מטר זה מזה, כמו בירידה לבריכת שחייה. במנהלת הכיכרות מסבירים שתקן הבטיחות מחייב מדרגות כאלה וכי בהמשך השיפוץ יש כוונה לשפץ גם את הקומה השנייה.לדבריהם, המו"מ על כך עם בעלי העסקים במקום כבר החל. במנהלת מבטיחים גם שהעבודות לחיבור הרחובות ארלוזורוב ושדרות תל חי יתחדשו באופן מיידי ברגע שיתקבל אישור מחברת נתיבי ישראל.

ומדוע השירותים הציבוריים נעולים? מתברר שבמהלך החודשים האחרונים היו בהם מקרים של ונדליזם, ולכן לא ניתן לפתוח אותם ללא פיקוח. מצד שני, מסבירים במנהלת, אין תקציב להצבת שומר באופן קבוע. הפשרה שהושגה בינתיים היא שלט קטן בכניסה לשירותים, שמפנה את מי שזקוק להם לחנות המחשבים הסמוכה. שם אפשר לקחת מפתח, להיכנס ואחר כך לנעול ולהחזיר את המפתח.

חידוש מרכז הכיכרות הוא אחד הפרויקטים הגדולים של עיריית קרית שמונה, שנעשה במימון משרד הפנים ומשרד השיכון. הרעיון הוא לחדש ולשדרג את המרכז המסחרי הוותיק של העיר בשיתוף עם בעלי העסקים.

חידוש המרכז כולל גם יוזמה להפוך אותו למרכז חברתי-תרבותי. כך למשל הופעל בו בקיץ האחרון 'שוק רמלה לוד' בימי שישי, ונערכו הופעות חינם לציבור הרחב. בקרוב תחל בנייתה של "כיכר מוסיקלית" בשטח של כיכר צה"ל עם מזרקות ומתקנים מוסיקליים לילדים.

מהעירייה לא נמסרה תגובה.