צילום: אילן אוחנה ראש עיריית טבריה, יוסי בן דוד, דרש בשבוע שעבר מחבר הקואליציה מטעם 'הבית היהודי', רפאל טרבלסי, להתנצל על דברי הביקורת שמתח עליו בגלל הסרת שלט חוצות נגד הפלות של 'אגודת אפרת'.

טבריה: ראש העיר הורה להסיר שלט נגד הפלות

בן דוד הודיע שאם טרבלסי לא יתנצל, הוא יראה בכך הודעת התפטרות שלו מהקואליציה. טרבלסי הסביר: "לא היתה לי כוונה לפגוע. נראה שדבריי הובנו לא נכון".

בשלט החוצות, שנתלה בכניסה הדרומית של העיר והוסר לפני שבוע, נכתב: "קל לעשות הפלה. קשה לחיות עם זה". תושבים שעברו ליד השלט מחו וטענו כי הוא פוגע בנשים שעברו הפלה מסיבות שאינן תלויות בהן, וכן באוטונומיה של האשה להחליט כיצד לנהוג בגופה.

לאחר שהוסר השלט פנה לטרבלסי יו"ר אגודת אפרת, ד"ר אלי שוסהיים, והסביר כי השלטים מבקשים להזהיר נשים ולומר להן ש"הפלה יזומה אינה משחק ילדים, ושיחשבו היטב לפני ביצועה". השבוע מוסיף שוסהיים וטוען: "אנחנו לא פועלים מטעמים דתיים, אלא כיועצים רפואיים".בעקבות פנייתו של שוסהיים, כתב טרבלסי לבן דוד: "נדהמתי מההחלטה הפופוליסטית להסיר לעמותה את שלטי החוצות. לדעתי, לא ראוי שעירייה תתערב בתוכן פרסומי של גוף פרטי, שקונה כחוק שטחי פרסום.

"עם זאת, ראוי להכיר בעובדה כי יש לעיר ראש עיר, והוא מקבל החלטות באילו נושאים הוא רוצה לעסוק ובאיזה לא, וכמובן נושא בתוצאות ההחלטה. אני רוצה להאמין שהחלטה זו נעשתה בשיקול דעת מקצועי ולא בשל לחץ מרשתות חברתיות או פופוליזם זול, שאינו ראוי למנהיג".

בן דוד לא נשאר חייב והחזיר לטרבלסי תשובה נזעמת: "לא הכל פוליטי ולא הכל קשור בהכרח לעסקנות המפלגתית שלך ולצרכים הפוליטיים הצרים שלך". הוא ציין שללשכת ראש העיר הגיעו פניות ותלונות של נשים ובני זוגן מטבריה ומחוצה לה.

"מדובר בדיני נפשות ולא בפופוליזם", הוסיף בן דוד. "מסב לי צער רב לראות שאתה, כחבר בקואליציה העירונית שזכה לאמוני, ושרק לפני חודשים אחדים האצלתי לו מסמכויותיי להחזיק בתיק הרווחה בעירייה, אינך רגיש מספיק לנושא כל כך טעון".

ביום רביעי נמסר מהעירייה: "טרבלסי התנצל בפני ראש העירייה והרב שלמה דידי והודה בטעותו. הרב פנה לראש העיר בפנייה מיוחדת וביקש ממנו ללכת לקראת חבר המועצה. ראש העירייה נעתר לפנייתו ומבחינתו, מרגע שהתקבלה ההתנצלות, הפרשה הסתיימה".

טרבלסי סירב להגיב על הדברים, אך מקורביו הכחישו: "הוא לא התנצל, אלא רק הסביר את דבריו".