צילום: shutterstock בית משפט השלום בטבריה גזר ארבעה חודשי מאסר שהומרו לעבודות שירות וכן פיצוי כספי על תושב בית שאן, שאיים על פקח לאחר שקיבל צו הריסה בשל חריגות בנייה שביצע.

חדרה: תקף פקח בכדור פלאפל

מגזר הדין עולה כי נגד הנאשם בן ה־39 הוגש כתב אישום, שבו נטען כי במהלך מרץ 2015 הגיע אל ביתו בשכונת אליהו פקח של עיריית בית שאן, בעקבות דיווח על בנייה לא־חוקית שביצע בחצר ביתו. לאחר שהנאשם הבחין כי הפקח מצלם את חריגות הבנייה, הוא ניגש אליו, חטף את המצלמה מידיו וסירב להשיב לו אותה, ורק הודות להתערבות עובר אורח החזיר את המצלמה לידיו.

על פי גזר הדין, כמה ימים לאחר מכן הגיע הפקח בשנית אל בית הנאשם כדי למסור לו צו הריסה בשל חריגות בנייה שביצע, אך הנאשם סירב לקבל את הצו ואיים לפגוע בפקח. "אתה לא מתבייש? עוף מפה", אמר לו, "לא רוצה לחתום לך. סע מפה ואל תתקרב לבית שלי. אני אסתבך ואקח אותך על הדרך".

מגזר הדין עולה כי כחודש לאחר מכן הגיע הפקח בפעם השלישית לבית הנאשם, כדי לבדוק אם ביצע את שהוטל עליו בצו ההריסה, והבחין שהנאשם עוד מבצע בביתו חריגות בנייה נוספות.

לאחר שצילם שוב כמה תמונות כדי לתעד את החריגות, ניגש אליו הנאשם והחל לאיים עליו שיפגע בו, באומרו "אתה לא יודע עם מי לך עסק", כשהוא מקרב אל פניו פטיש בכוונה להפחידו. לאחר מכן הוסיף: "עוף מפה מהר. תיזהר, אני אשב בגללך גם במאסר אם צריך. אל תחפש אותי, כי אני אמצא אותך", ובהמשך ירק הנאשם על פניו של הפקח.לנוכח מעשים אלה הרשיע בית משפט השלום בטבריה את הנאשם בעבירות של תקיפת עובד ציבור, איומים והעלבת עובד ציבור, לאחר שהודה במעשיו וטען כי תגובתו התוקפנית כלפי הפקח נגרמה עקב אימפולסיביות ובלי שיקול דעת.

בטרם גזירת העונש הורה בית המשפט על עריכת תסקיר שירות מבחן לנאשם, שבמסגרתו המליץ קצין המבחן לבית המשפט שלא להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל, אלא תקופה של שנה שבה יהיה בפיקוח, ומאסר על תנאי. עוד צוין בתסקיר כי מאז שביצע את העבירות, עזב הנאשם את מקום עבודתו ומצבם הכלכלי שלו ושל ילדיו הקטנים הידרדר. עוד צוין כי הנאשם הביע חרטה על מעשיו וכי הוא מוכן להתנצל עליהם בפני הפקח.

במסגרת הטיעונים לעונש ביקשה המדינה לגזור על הנאשם מאסר שירוּצה בעבודות שירות וכן מאסר על תנאי, בטענה כי לא מדובר בהתנהגות חד־פעמית, אלא במסכת אלימות לאורך תקופה כלפי עובד ציבור שמילא את תפקידו.

השופט, ניר מישורי לב־טוב מבית משפט השלום בטבריה, דן בטענות הצדדים והחליט לגזור על הנאשם ארבעה חודשי מאסר שיְרוצו בעבודות שירות, מאסר על תנאי לשישה חודשים וצו מבחן לתקופה של 12 חודשים, וכן חייב אותו לשלם לַפַּקח פיצוי כספי בסך 3,000 שקל. השופט התחשב במשפחתו ובילדיו הקטנים של הנאשם, שעונש מאסר יפגע בכלכלתם, ובחרטה הכנה שהביע על מעשיו.

מטעם הנאשם נמסר באמצעות עו"ד אבי מוסקוביץ שייצג את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית: "מרשי לקח אחריות מלאה על מעשיו והביע חרטה עליהם, ומכבד את פסק הדין".