צילום: דניאל פלג העיתונאי ואיש התקשורת עידן גרינבאום (44) הודיע בשבוע שעבר על כוונתו להתמודד בבחירות על ראשות מועצת עמק הירדן. גרינבאום הוא תושב קיבוץ אשדות יעקב איחוד.

ראש המועצה הולך הביתה: "עוזב בראש מורם"

מערכת הבחירות בעמק הירדן נפתחה בשבוע שעבר, שנתיים וחצי לפני הבחירות הרשמיות, עם הודעת ההתפטרות של ראש המועצה ב־13 השנים האחרונות, יוסי ורדי (67), שפינה את כסאו במסגרת הסדר טיעון בין עורך דינו, פרופ' דוד ליבאי, לפרקליטות.

על פי ההסדר, נגד ורדי יוגש כתב אישום ללא הרשעה בגין הפרת אמונים על תוספת שכר לשלושה עובדים בכירים, שניתנה לפני שמונה שנים שלא על פי הנחיות משרד האוצר. במסגרת ההסדר סוכם שלא יתמודד שנית על תפקיד ראש המועצה בחמש השנים הקרובות. הבחירות יתקיימו כנראה בפברואר' ועד אז יעמוד בראש המועצה עוזי קרן מקיבוץ עין גב.גרינבאום שהצטרף השבוע למרוץ על התפקיד הוא נשוי ואב לארבעה, בעל תואר שני במדעי המדינה ומרצה לתקשורת במכללת עמק הירדן. כיום מגיש גרינבאום את מגזין הכלכלה היומי 'סוגרים חשבון' בערוץ 23, אך מאחוריו שורה ארוכה של תפקידים בתקשורת.

בין השאר, הגיש וערך את התוכנית 'הזירה הכלכלית' בערוץ 2 ושימש עורך ופרשן כלכלי של חדשות ערוץ 10. גרינבאום גם היה שותף להקמת אתר 'ynet' וערך את ערוץ הכלכלה באתר, וכן היה ממייסדי העיתון 'כלכליסט' וסגן עורך של העיתון.

עד לפני שלוש שנים התגורר גרינבאום במרכז. "חזרתי לעמק אחרי 20 שנה שגרתי בתל אביב והסביבה", הוא אומר השבוע, "התלבטתי מאוד לפני שהחלטתי לרוץ".

גרינבאום צפוי להתמודד בין היתר מול זיו הרחול (קיבוץ כנרת), נחשון עב (אפיקים), גבי אסם (אפיקים) ועו"ד שאולי יצחק (פוריה עילית).