צילום: מטה המאבק

מטה המאבק למניעת הקמת שדה תעופה בעמק יזרעאל הקים אתר לגיוס מימון המונים, זאת לאור ההחלטה להקים שדה תעופה בינלאומי חדש בעמק.

מאבק זה משותף לתושבי העמק, וכן ל-22 רשויות בנגב. במטה מסבירים כי מדובר במלחמה של ממש אשר לה שותפים חלקים רבים מן מהציבור אשר מעוניינים להציל את אזור העמק מהחלטה, שלטענת המטה, תשפיע ללא הכר ותגרום לנזק סביבתי ובריאותי לאחד האזורים היפים ביותר במדינה.

מאחר וברור לתושבים כי צריכה להיות אלטרנטיבה, מוצע מתווה בו יוקם השדה הבינלאומי בנבטים, החלטה טבעית ונכונה לאור העובדה שהשדה בנבטים כבר סלול ומאושר בתמ"א 15 כשדה תעופה בינלאומי אזרחי, וכי הקמת שדה תעופה בנבטים מממשת הלכה למעשה את חזון בן גוריון.

ממטה המאבק נמסר השבוע כי לאור המורכבות האדירה של ניהול המאבק והתנעת התהליכים השונים הקשורים בו אשר איננו פשוט כלל וכלל ומערב זירות רבות כמו הזירה הציבורית משפטית, פוליטית וכל זאת לטובת המאבק - יוצאים במטה המאבק במימון קמפיין המונים.

ראשי המאבק קוראים לציבור הרחב להתגייס ולתרום כסף כדי להציל את הבית ולמנוע את הרס הירוק. לטובת כך, יש צורך דחוף בתרומות לטובת המשך הפעילות הכוללת בין היתר מימון ייצוג משפטי ועתירות לבג"צ, חוות דעת בלתי תלויות, פרסום, אירועים ומחאות.

לתרומות - https://www.mimoona.co.il/Projects/4656