צילום: דוברות המשטרה

38 ק"ג בשר שאינו ראוי למאכל אדם נתפסו השבוע בנצרת עילית והושמדו.

שוטרי יחידת השיטור העירוני של משטרת נצרת עילית, יחד עם פקחי העירייה והווטרינר העירוני, ערכו פעילות משותפת בנושא 'איכות חיים'. במהלך הפעילות נתפסו בעסק 38 ק"ג בשר, עופות ודגים שאינם ראויים למאכל אדם כיוון שפג תוקפם ובשל אחסנה לא ראויה. הבשר הושמד בהוראת הווטרינר העירוני וכנגד בעל העסק נרשם דוח.

"הבשר שנתפס אוחסן באופן לא ראוי ובחלקו פג התוקף של תאריך השיווק", אמר מפקד השיטור העירוני רס"ב אילן אוחנה, "בשר שאינו בפיקוח עלול לסכן את בריאות הציבור. הפעילות המשותפת של המשטרה, העירייה והווטרינר העירוני תימשך לאורך כל השנה במטרה למנוע שיווק בשר לא ראוי לציבור".  

צילום: דוברות המשטרה

יש לציין כי בחודש שעבר, בפעילות משולבת של השיטור העירוני יחד עם הווטרינר העירוני, בוצעה אכיפה נגד ספקי בשר ונתפסו 240 ק"ג בשר שאינו ראוי למאכל והיה מיועד לשיווק בחנויות ובמסעדות. הבשר נתפס והושמד.

בפעילות נוספת שנערכה בתקופה האחרונה נתפסו 45 ק"ג בשר שאינו ראוי למאכל, וכ-10 ק"ג דגים שונים שאינם ראויים למאכל אדם בשוק העירוני. הבשר נתפס במתחם קניות בעיר והנהג נתפס כשהוא מעביר את הבשר ללא תעודת משלוח. הבשר הושמד ולנהג נרשם קנס. הדגים שנתפסו היו בתנאי אחסנה לקויים ללא קירור מתאים, וגם הם הושמדו.