צילום: אלבום פרטי

'גן החי' בפארק העירוני בעפולה נגוע במחלת הפה והטלפיים. בעקבות כך המקום נכנס להסגר זמני. יש להדגיש כי זו אינה מחלה שמסכנת חיי בני אדם.

מ'גן החי' נמסר כי בתחילת חודש אפריל התגלו סימני מחלת הפה והטלפיים בקיבוץ גזית. מדובר במחלה וראלית העוברת ממקום למקום על ידי בני אדם ורכבים. ב-1 במאי התגלו סימני המחלה בגן חי בעפולה לאחר שנשלחו לבדיקות שני לבבות של איילים שמתו יום.

כאמור כרגע המקום בהסגר זמני ואין כניסה לחיות מהסוגים שנפגעים מהמחלה כמו איילים, עיזים כבשים, יעלים ואלפקות.

עוד נמסר מ'גן החי' כי כל חיות הבר חוסנו ואילו חיות המשק קיבלו חיסון נוסף, המקום עבר חיטוי וצוות העובדים מחטאים את נעלייהם בסיום יום העבודה וגם רכבים שנכנסים עוברים חיטוי לצמיגים.

צילום: גולן וקנין

בנוסף במקום נתלו שלטים האומרים שהמקום בהסגר זמני ושהמחלה אינה מסוכנת לבני אדם, אך יכולה לעבור דרכם ולכן רצוי לא להתקרב לגדרות. כמו כן השער האחורי נסגר לכניסת מבקרים ולפיכך הכניסה כרגע מותרת רק מהשער המרכזי.

מנהל 'גן החי' גולן וקנין הוסיף: "ברצוני לעדכן ולהרגיע את התושבים כי מחלת הפה וטלפיים אינה מסוכנת כלל וכלל לבני אדם ואין לחשוש ממנה. אני רק מבקש מהמבקרים לא להתקרב מדי לגדרות ולחיות מכיוון שקירבה אליהן עלולה לגרום להעברת המחלה למקומות אחרים. מדגיש כי הוירוס מועבר באוויר דרך מכוניות ובני אדם. גן החי נמצא בקשר רציף עם משרד החקלאות ואנחנו פועלים לפני כל הנהלים ואף בקשר רציף עם הרט"ג".