צילום: שרון צור 

בשורה לתושבי עפולה והאזור: התחנה המרכזית החדשה בבירת העמק תפתח בסוף שנת 2018. כך נמסר מחברת נצבא. המקום היה אמור להיפתח כבר, אך מאחר והוחלט לשדרג את טרמינל הנוסעים, סיום העבודה התארך בכמה חודשים.

התחנה המרכזית החדשה נבנית בימים אלה בסמוך לתחנה הישנה ועל אחד הצירים המרכזים בעיר – רחוב שפרינצק. לקראת פתיחת התחנה אמורה העירייה לשדרג את רחוב שפרינצק וצירי התחבורה הסמוכים לו. יצוין כי מדובר בתחנה שתשרת קווים בינעירוניים ועירוניים.

צילום: שרון צור

מחברת נצבא נמסר כי הטרמינל החדש במקום יהיה משודרג בהרבה מהתחנה המיתולוגית הישנה והוא נבנה בסטנדרטים גבוהים במטרה להעניק רמת שירות גבוהה ומהנה לרווחת הנוסעים. הטרמינל יהיה ממוזג והוא יכלול מסכי מידע אלקטרוניים.

כמו כן תכלול התחנה 11 רציפים וכ-30 חנויות, כשמנצבא נמסר כי הרשתות 'ארומה' ו'נאמן' יפתחו במקום סניפים. בנוסף מדובר בתחנה שכוללת שלושה מפלסים. 

צילום: שרון צור

לאחר פתיחת תחנת הרכבת החדשה תיסגר התחנה הישנה, שמשרתת את ציבור הנוסעים כבר למעלה מחמישה עשורים. תושבים רבים בעפולה כבר מחכים לפתיחת התחנה החדשה. 

"פיתוח העיר עפולה כמרכז תחבורתי איזורי, הכולל את רכבת העמק, ובעתיד גם רכבת לתל אביב ותחנה מרכזית לתח"צ מהמתקדמות בארץ, יחד משמשים כמנוף צמיחה שיסייע להפוך את העיר עפולה למטרופולין הבא של איזור הצפון", אמר ראש עיריית עפולה יצחק מירון.