פארק הזיתים (צילום: שרון צור)

רשות ניקוז ונחלים קישון לקחה על עצמה לטפל בערוץ נחל כסלות, העובר בפארק הזיתים שבנצרת עילית ומהווה מפגע בטיחותי וסביבתי.

בפארק הזיתים, הסמוך לשכונות מגורים, עובר קטע תוואי של הנחל באורך 400 מטר וזורם לקישון. אף שבתוואי הנחל אין זרימה במהלך השנה, נאגרים בו מים מתקופת הגשמים ויוצרים במקום בור עמוק, המהווה סכנה ומפגע סביבתי.

עיריית נצרת עילית גידרה את המתחם במסגרת העבודות לחידוש הפארק, אך השטח עצמו עדיין מהווה מפגע ואינו מנוצל לצורכי תיירות. "מדובר בשטח יפהפה בתוך הפארק, שמעולם לא נוצל, ויכול לשמש אטרקציה למטיילים בפארק", אמרו בעירייה.

בעקבות פנייתו של ראש העירייה רונן פלוט בעניין, החליטה רשות ניקוז נחלים קישון לבצע טיפול אגני בתוואי הערוץ של הנחל. ביום רביעי שעבר הגיעו מנכ"ל הרשות חיים חמי, מנהל אגף ההנדסה אורי רגב והמתכנן רן מולכו לישיבת עבודה עם פלוט, בשיתוף המ"מ אלכס גדלקין, מנכ"לית העירייה חוה בכר ומהנדסת העיר לינה נסייר. בישיבה סוכם כי הרשות תממן את הפרויקט, שיכלול בין היתר מילוי התוואי בעפר והפיכתו לשביל הליכה בפארק.

"מדובר בערוץ של נחל כסלות, הסובל מתופעה של חתירה קיצונית שגרמה לו להפוך לעמוק ומסוכן", הסביר רגב. "החומר שנחתר נסחף אל מורד הנחל וגורם לבעיות ניקוז. אנחנו נבצע פעולה למניעת המשך ההרס וההִתחַתרות בערוץ הנחל. זוהי פעולה אגנית קלאסית, שמיטיבה עם הפארק בתחילת הנחל ומונעת נזקים בהמשכו של התוואי".