צילום: שרון צור

בערב חגיגי ומרגש נחנך חדר הנצחה חדש לחללי מערכות ישראל בני עפולה במבנה יד לבנים בעיר בהשתתפות ראש העירייה יצחק מירון, משפחות שכולות, פעילים ומתנדבים. 

עיריית עפולה ומשרד הביטחון השתתפו במימון הפרויקט שהעבודות נמשכו כחצי שנה. חדר ההנצחה כולל את שמות הנופלים, עמדת מידע קולית שמספרת את סיפור חייו של הנופל, עמדת מחשב שבו מבקר במקום יוכל לרשום את מה שהרגיש בעקבות הביקור ומייצג יפה.

יו"ר יד לבנים עפולה והעמקים, ניסים אוחיון, ששכל את בנו משה אוחיון בקרב בלבנון ועפרה קלמן רכזת יד לבנים אמרו בטקס: "אנחנו חונכים את חדר ההנצחה המחודש, לאחר תקופה ארוכה של תכנונים, בשיתוף משרד הביטחון ועירית עפולה. ברצוני להודות לראש העיר יצחק מירון על שיתוף הפעולה ולממונה הישיר שלנו מנכ''ל העירייה רפי כהן, ליד לבנים הארצי ולמשרד הביטחון. אנו ממשיכים לפעול בעבור המשפחות השכולות, לאורך השנה, בשיתוף בית המוסיקה".

צילום: שרון צור

צילום: שרון צור

בסיום גזירת הסרט בחדר ההנצחה ביד לבנים עפולה והעמקים התקיים ערב שירה עם "המאושרים בציבור"- איתי פאר ועוז תומר וכן הוצגה מצגת צילומים של יפה כפיר, אם שכולה וצלמת שמעבירה חוג צילום להורים השכולים ביד לבנים.

כפיר סיפרה באירוע על ביתה סרן יעל כפיר בת 22, שנרצחה ב- 9.11.2003, כשמחבל מתאבד התפוצץ בכניסה לצריפין. שמונה נהרגו באותו פיגוע ועשרות נפצעו.

צילום: שרון צור

בסיום חולקו למשפחות השכולות תעודות נטיעת עצים, שנטעו בגלבוע, לזכר הנופלים והנופלות חיילי צבא הגנה לישראל.