צילום: דוברות המשטרה

בפעילות משולבת של שוטרי משטרת נצרת עילית, פקחי השיטור העירוני ונציגי בעלי הזכויות (פדרציה - גוף שאחראי על שמירת זכויות יוצרים - ו.ל), שנערכה בשוק העירוני בנצרת עילית, נתפסו עשרות פריטי לבוש בחשד לזיוף.

במהלך הפעילות נערכו ביקורות בדוכנים שונים, ונתפסו פריטי לבוש שעליהם מוטבעים סמלים של מותג אופנה ידוע החשוד כמזויף. בין הביגוד נתפסו על פי החשד פריטי לבוש של חברת ספורט ידועה ופריטים נוספים של חברות מותגים שונות. המשטרה עיכבה לחקירה חשוד במעשה.

"מדובר בפעילות משולבת של כמה רשויות אכיפה הכוללות גם את בעלי הזכויות הנערכת מדי חודש", נמסר מהמשטרה, "ממכר סחורה מזויפת פוגע בציבור הלקוחות אשר אינו מודע לזיוף ורוכש סחורה ירודה במחיר גבוה. כמו כן נפגעים גם היצרנים, היבואנים והמפיצים של הסחורה המקורית".

זה לא המקרה היחיד שבו נתפסו מותגים מזויפים. המשטרה ונציגי בעלי הזכויות עורכים מדי כמה חודשים ביקורות פתע בשווקים בעיר ובחנויות כדי למנוע מקרים של מכירת מותגים מזויפים ללא קבלת הזכויות המגיעות כחוק. "במרבית המקרים הסחורה המזויפת מוברחת ללא תשלום מסים ומכסים, תוך פגיעה בהכנסות המדינה", נמסר מהמשטרה ומהפדרציה.