צומת המוסכים | צילום: שרון צור

השר ישראל כץ נתן השבוע 'אור ירוק' לתכנון וביצוע פרויקט המחלף בצומת המוסכים על ידי חברת 'נתיבי ישראל', שנועד לפתור את בעיית הפקקים והתאונות במקום.

בשבוע שעבר התקיימה במשרד התחבורה פגישה שבה לקחו חלק השר ישראל כץ, מנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ וראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט, שהגיע יחד עם הצוות המקצועי במנהל ההנדסה בראשות מהנדסת העיר סבטלנה גרמן.

במהלך הפגישה נידונו ארבעה פרויקטים תחבורתיים גדולים והם: הקמת מחלף גשר שיפתור את בעיית העומס בצומת המוסכים, סלילת כביש 6500 שישחרר את נצרת עילית מהתלות בתנועה דרך כפר כנא, סלילת כביש 786 שיחבר את העיר ישירות לפארק התעשייה 'ציפורית' והנעת פרויקט הרכבת מנצרת עילית ללב המפרץ.

העירייה ביקשה לתת עדיפות תקציבית לטיפול בתשתיות התחבורה בעיר. "נצרת עילית נמצאת בעיצומה של תקופת התחדשות, העיר מתפתחת בקצב מואץ ודרכי התחבורה הישנות רחוקות מלענות על הצרכים המשתנים", אמר פלוט.

השר כץ נענה לבקשה לקדם לשלב תכנון וביצוע את החלק השני של פרויקט צומת המוסכים ולהקים מחלף גשר מעל הכביש המרומזר כד לשחרר את צוואר הבקבוק כתוצאה מהעומס. השר הנחה את נתיבי ישראל לצאת לתכנון המחלף עוד ב־2018 והקציב לצורך העניין 30 מיליון שקל.

גם בפרויקט כביש 6500 (עוקף כפר כנא) יצאה בשורה שבנצרת עילית מחכים לה זמן רב. השר כץ הורה להוציא את הפרויקט לתכנון ומיד לאחר מכן לביצוע. כביש 786 שיחבר את נצרת עילית לפארק התעשייה ציפורית התקדם אף הוא לשלב תכנון מתוקצב, ופרויקט הרכבת נכנס גם הוא לשלב תכנון מתקדם.