הודו (צילום להמחשה: אדווה חולי)

טרגדיה בעמק יזרעאל: צעיר בן 29, תושב קיבוץ מרחביה, נהרג בהודו. מדובר במשפחה שהתגוררה בעבר בעפולה.

אנשי משרד החוץ ועובדים סוציאליים של המועצה האזורית עמק יזרעאל הגיעו לבית המשפחה, בשכונת ההרחבה של הקיבוץ, ובישרו לה על הנורא מכל. בשעה הזו חברים רבים זורמים לבית המשפחה.

מזכיר הקיבוץ עוזי עשת מסר: "טרגדיה קשה. עצוב מאוד. המשפחה לא יודעת עדיין שום פרט על האירוע. איפה זה קרה ומתי. שום דבר. המשפחה ניזונה רק מאנשי משרד החוץ. אנחנו עוטפים את המשפחה באהבה. נטפל בהם ונעניק להם את כל מה שיבקשו".

מדוברות זק״א נמסר: סמוך לשעה 12:00 שעון ישראל הגיע הדיווח על צעיר ישראלי בן 29 שנהרג בתאונה חזיתית כאשר התנגש עם האופנוע באוטובוס בדרך מכיוון קולו לכיוון מנאלי בהודו".

הרב חזי נפרסטק שליח חב״ד ומתנדב זק״א מנאלי בהודו סיפר: "קיבלתי עדכון טלפוני ממפקד המשטרה המקומית על תאונה קשה סמוך לקולו בה מעורב צעיר ישראלי. הפצוע מפונה במצב אנוש לביה״ח בקולו. עוד בדרכי לבית החולים קיבלתי את הבשורה הקשה שהצעיר לא שרד את הפציעה הקשה ומותו נקבע על ידי רופא בביה״ח".

חזי מוסיף: "אני ושליח חב״ד מקסול הרב דני וינדרבאום היינו בזירה אספנו ממצאים ויצרנו קשר עם ארגון זק״א בישראל ומשרד החוץ לגבי התאונה. בנוסף פעלנו בבית החולים בטיפול בכבוד המת. בעזרת משרד החוץ וחברת הביטוח אנו עובדים עכשיו על שחרור הגופה והטסתו במהירות לישראל".

יהודה משי זהב יו"ר זק"א אמר: "רק לפני שבוע ב 20 ביוני ארגון זק״א, משרד החוץ ושליחי חב״ד עסקנו בפעילות חסד של אמת בצעיר ישראלי שנהרג בתאונת אופנוע בזנזיבר. עשינו את כל המאמצים כדי לעזור ולהביאו לקבורה בארץ בעזרתם של המלאכים אנשי העשיה במשרד החוץ שעובדים ללא לאות כדי לעזור בכל אירוע עד קצה העולם".