רעידת אדמה חזקה התרחשה אמש (ד') בשעה 22:47 בצפון הארץ. הרעידה בעוצמה של 4.3 בסולם ריכטר מצטרפת לזו שהתרחשה הלילה. עם זאת, בניגוד לרעידה הקודמת, שמוקדה היה בכנרת ועוצמתה הייתה 4.1 בסולם ריכטר, הפעם הרעידה הורגשה היטב בעפולה, נצרת עילית ובכל רחבי עמק יזרעאל.

כשעתיים לאחר מכן, בשעה 0:51 הלילה  (ה') הורגשה רעידת אדמה נוספת בעוצמה גבוהה יותר של 4.6 בסולם ריכטר שמוקדה באיזור צפת.  

מוקד הרעש הבוקר (באדיבות אתר YNET)

כאמור, ביום רביעי לפנות בוקר התרחשה רעידה דומה שהורגשה היטב במרכז הארץ ובצפון הארץ, אך באורח פלא פסחה על איזורנו. הפעם לא היה כך הדבר, והרעידות הורגשו היטב בכל רחבי הצפון והמרכז עד למישור החוף.

תומר רחמים, תושב מושב בלפוריה שבעמק, תיאר את עוצמת הרעידות: "שכבתי וראיתי טלוויזיה, פתאום הרגשתי את כל המיטה רועדת, ממש מספר שניות בודדות. לא נפל כלום, אך הרעידות הורגשו היטב. גם ברעידה הלילה לא הרגשתי כלום, אבל הפעם אי אפשר היה לפספס את זה. כל המיטה רעדה. חשוב לציין, זה לא רק אצלנו, גם המשפחה שלי בעפולה הרגישה רעד בבית".

ר', תושבת עפולה הוסיפה: "הספה התחילה לזוז מצד לצד והחלון רעד. לא הבנתי מה קורה. אבל אתה יודע מה אומרים - אם היו 2 אז בטח תהיה אחת יותר חזקה - כדאי להתכונן. שתי רעידות ביום זה כבר מפחיד מאוד".

מפיקוד העורף נמסר לגבי הרעידה של 22:47 (ד'):"ברגעים אלה הורגשה רעידת אדמה בצפון הארץ. אנו מרעננים את ההנחיות כיצד יש להתנהג בזמן רעידת אדמה. בעת רעידת אדמה 'שטח פתוח הוא הכי בטוח'". במקרה ואתם שוהים במבנה יש לפעול לפי סדר הפעולות הבא:

1. אם ניתן לצאת מהמבנה במהירות, צאו אל שטח פתוח.
2. אם לא ניתן לצאת מהמבנה, היכנסו לממ"ד והשאירו את הדלת פתוחה.
3. אם אין ממ"ד, צאו אל חדר המדרגות ואם ניתן המשיכו לרדת אל היציאה מהבניין.
4. רק אם אינכם יכולים לפעול כך,תפסו מחסה תחת רהיט כבד, או שבו על הרצפה צמודים לקיר הפנימי.