החל מהיום (א') יחל וועד גמלאי המשטרה והשב"ס למחות כנגד משרד האוצר בכבישי הארץ. לטענת הוועד, משרד האוצר נמנע מהעברתם של כספים שהיו אמורים לעבור לגמלאים, בהתאם להחלטת הממשלה להצמיד את שכר השוטרים והגמלאים לזה של צה"ל מ-2006. לפי הוועד מדובר בסכום של כ-7 מיליארד שקלים שמעולם לא הועבר לגמלאי המשטרה והשב"ס.

מתוך אוהל המחאה של הוועד | צילום: באדיבות הוועד לשוטרים, סוהרים וגמלאים

כצעד מחאתי החליט הוועד, שכבר עתה מנהל אוהל מחאה אל מול ביתו של שר האוצר, משה כחלון, להגביר את המחאה בדמותן של חסימות ספונטניות בצירים מרכזיים בארץ, ביניהם כביש הסרגל. עוד ייחסמו כביש מספר 1 תל אביב-ירושלים לשני הכיוונים, כביש איילון (20) לשני הכיוונים, כביש 6 לשני הכיוונים, צומת אשדוד וצומת אשקלון.

הוועד אף ינהל הפגנות מול תחנות המשטרה ויחסום את מוקד 100, בשל ניצול שהתקיים לטענתו בשכר שנמנע משוטרים בשבתות, חגים ובשעות נוספות.

עופר אשקורי, ממייסדי ועד גמלאי המשטרה והשב"ס, אמר ל-'מיינט': "המאבק העיקרי שלנו הוא מול משרד האוצר. החלטנו לפתוח באוהל מחאה מול הבית של שר האוצר משה כחלון כבר מיום רביעי, חלק מהיושבים שם שובתים רעב. צריך להבין לא מדובר רק בשוטרים ובסוהרים, אלא גם צוערים ממשמר הכנסת ולמעשה כל מי שנפגע מאי קיום ההחלטה על הצמדת השכר מ-2006.

"במקביל אנחנו פועלים גם מול משטרת ישראל. עם זאת, יש פה איזה דיסוננס כי המשטרה לא אשמה בזה, אבל הנהלת המשטרה קצת אנמית בהצטרפות למאבק שלנו. לכן אנחנו נחדש את המאבק שלנו במקביל לאוהל המחאה שלנו בחיפה, וזה יכלול גם חסימות צירים והקמת מאהלי מחאה נוספים.

פקקים צפויים | צילום ארכיון: עידו ארז

יש פה איזה אבסורד. כי בעצם השוטרים שיידרשו לפנות אתכם במידת הצורך הם גם אלו שאתם נלחמים למען עתידם, לא?

"קודם כל, הם נמצאים בבעיה. אבל אנחנו מפגינים כחוק ואנחנו לא מגיעים לעימותים. אנחנו נלחמים למען השוטרים מעצם שמנו 'הוועד למען שוטרים, סוהרים וגמלאים', אז במובן הזה גם לנו יש בעיה. מה שייתאפשר במסגרת החוק, אנחנו נעשה. 

"יש פה איזו דילמה כי אנחנו לא מעוניינים לפגוע בציבור, אבל מצד שני אנחנו כן רוצים להביא אותו לכדי מודעות. אז נכון שזה מעצבן. אבל עשינו את זה כבר. אנחנו כבר שנה עושים במחאות. חסמנו את כביש 1, קיימנו עליו תהלוכה וחסמנו תחנות משטרה".

ממשרד האוצר נמסר: "הנושא נדון בבית הדין ואנו ממתינים לפסיקתו. צר לנו על הניסיון להטיית פסיקת בית הדין באמצעות פגיעה באזרחים".

תגובת המשטרה תובא כשתתקבל.