אכיפה מוגברת (צילום: באדיבות עיריית נצרת עילית)

ביטחון צמוד בנצרת עילית: אופנוע אכיפה של השיטור העירוני, מאויש בשוטר במדים ובפקח מסייע, יחנה דרך קבע בפארק גנות בשעות הלילה וילווה עד להודעה חדשה, את מרחב הפארק הסמוך למרכז חני סנטר ולבנייני המגורים בשכונה.

אנשי הביטחון יסיירו במתחם הפארק במהלך כל שעות הלילה, החל מרדת החשיכה, וינקטו באכיפה מחמירה כלפי עברייני רעש ומפרי סדר למיניהם.

 "לא יהיו שום הנחות. כל מי שייתפס מטריד ולו גם בדבר הקטן ביותר ייענש במלוא החומרה", הזהיר מנהל השיטור העירוני שמעון ג'נו וציין כי הגברת האכיפה בפארק באה בעקבות תלונות של תושבים על צעירים שמגיעים מחוץ לעיר על מנת לבלות בפארק בשעות המאוחרות של הלילה. 

"פעילות השיטור העירוני כוללת, לצד הסיורים השוטפים בעיר, גם פעולות ממוקדות באזורים מועדים לפורענויות, שטחים פתוחים, פארקים ציבוריים ומרכזים הומי אדם", נמסר מהעירייה וצוין כי עצם נוכחותם של אנשי הביטחון מהווה גורם מרתיע.

"ניידת הברזל בפארק הזיתים החזירה את השקט המוחלט לתושבי השכונה והתלונות ירדו לאפס וכך גם בפארק דליה שהיה מועד לפורענות בכל הקשור למטרדי רעש", נמסר מהעירייה, "האכיפה המוגברת וחסרת הפשרות מוכיחה את יעילותה ובמבחן התוצאה בכל מקום בו היתה נוכחות מוגברות התלונות פחתו באופן דרסטי".

עוד נמסר מהעירייה כי בימים הקרובים תחל התקנת מצלמות אבטחה ב-25 מוקדים ברחבי העיר בדגש על  פארקים, גינות ציבוריות וגני משחקים בסמיכות לשכונות מגורים.