מה קרה בלילה ההוא? יוסי ונעמי סוסן ממגדל העמק, טוענים כי הותקפו השבוע על ידי לוכדי עריקים שהגיעו לעצור את בנם, שערק למשך 57 ימים משירותו בצה”ל. לטענתם, הם סובלים מחבלות בכל חלקי גופם ונזקקו לטיפול רפואי. בצה"ל מכחישים בתוקף ואומרים שבני המשפחה הם שתקפו את החיילים.

המכות שספגו בני המשפחה באירוע. צילים: פרטי

לדברי האב, בלילה שבין ראשון לשני התעורר לקול דפיקות חזקות בדלת. כשהסתכל בעינית ראה כמה גברים לא מוכרים בלבוש כהה. "הדפיקות היו חזקות, לא הבנתי מי מעיר אותי בשעה כזו, לא זיהיתי מיהם. חששתי, הם מבחינתם לא הזדהו בכלל. איך אני אמור לדעת בכלל מי זה, אולי מדובר בעבריינים?”, סיפר סוסן.

לטענתו, אחרי כ־40 דקות של דפיקות חזקות בדלת, הבחין במצלמות האבטחה של הבית באנשים קופצים מעל הגדר ונכנסים לשטח הבית. לדבריו, הם החלו לפתוח את חלונות הבית וצעקו "תפתחו את הדלת!".

מה עשית? 

"יצאתי דרך החלון שהם פתחו ואמרתי להם שיעופו מהבית. הם לא הזדהו, לא היו עם צו ולא עם משטרה אזרחית, הם היו ארבעה - חמישה אנשים. ואז זה התגלגל".

הלוכדים ניסו לקחת מהמקום את הבן, החייל העריק. לדברי האב, כשראה שבנו נתפס, הוא ניסה למנוע מהם לקחת אותו ואחד מהם פגע בנעמי, האם. "חטפתי אגרוף, ואשתי קיבלה אגרוף בטעות כשהם ניסו לתפוס את הבן שלנו. היא התעלפה ושכבה על הרצפה".

בני הזוג אומרים כי בעקבות האירועים הגיעה גם ניידת משטרה למקום. “מהרעש והצעקות יצאו השכנים ומישהו הזמין משטרה". האם נעמי פונתה לקבלת טיפול רפואי כשהיא סובלת מדימום בראשה ומחתך באורך של כסנטימטר, על פי הדוח הרפואי. האב לא רצה להתפנות לטיפול.

בעקבות האירוע, פנתה נעמי סוסן לתחנת המשטרה במגדל העמק והגישה תלונה על תקיפה. ההורים אף טוענים כי בנם הוצא מהבית כשגם הוא חבול, נלקח על ידי לוכדי העריקים והם אינם יודעים מה עלה בגורלו.

מהמשטרה נמסר כי אכן הוזעקו שוטרים באותו לילה והוגשה תלונה על ידי האם, המשטרה עירבה את המשטרה הצבאית בעניין, מאחר שבמשטרה לא יכולים לטפל בחקירות חיילים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במהלך מעצר עריק בצפון הארץ, התפתח חיכוך בין משפחתו לבין צוות הבילוש של המשטרה הצבאית שהגיעו לעצרו. תחילה המשפחה סירבה לפתוח לצוות הבילוש את הדלת, ולאחר מכן תקפה את החיילים. בעקבות כך, הוזעקו כוחות ממשטרת מגדל העמק. החייל ניסה לברוח אך נתפס על ידי שוטרי המשטרה הצבאית, ונעצר וכעת עניינו יידון בבית הדין הצבאי.

"באשר לטענות אודות התנהלות החיילים, אחד הבלשים לבש מדים וכן הקצין באירוע הציג פקודת מעצר בתוקף ותעודה מזהה כנדרש מהם. צה"ל, באמצעות מפקדיו ורשויות אכיפת החוק, ימשיך לאכוף את החוק ולפעול להשבת הנפקדים והעריקים לשירות בצה"ל והבאת העבריינים לדין".