מפעל 'אפו-לק' מתרחב ומשקיע למעלה מ־20 מיליון שקל במפעל חדש בפארק 'ציפורית'. המפעל יוקם על שטח של 5,000 מ"ר ויתמחה בייצור צבע בשיטות חדשניות באמצעות רובוטים וטכנולוגיה מתקדמת. "זה הולך להיות המפעל הגדול ביותר בארץ בייצור צבע, והראשון מסוגו שעובר מתעשייה מסורתית למודרנית, מתקדמת ומותאמת ל־2018", אמר אורי זמלר, הבעלים של המפעל, בטקס הנחת אבן הפינה למפעל החדש בציפורית לאחר 14 שנות פעילות במבנה שכור.

צילום: דוברות עיריית נצרת עילית

הטקס התקיים ביום חמישי שעבר במעמד ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט והוא צפוי להרחיב את מספר העובדים המועסקים בו ויספק פרנסה לכ־50 משפחות.

אפו־לק המורחב זוכה לתמיכת משרד הכלכלה באמצעות ועדת ההשקעות בסיוע ראש העיר רונן פלוט ומנכ"ל מנהלת ציפורית, סרגיי זלוטניק. פלוט בירך על החלטת המפעל להשקיע בנצרת עילית: "אני לא מכיר מניה מניבת רווחים כיום יותר מנצרת עילית, כל שקל שמושקע פה יכפיל או אפילו ישלש את עצמו בשנים הבאות".

מעיריית נצרת עילית נמסר כי בשבוע שעבר נפתח מפעל 'בונסאי' והונחה אבן פינה לחברות 'סימטל' ו'הולי אינטרנשיונל'. לפני כחודש נחנכה חברת ההייטק 'סימס', בימים הקרובים תונח אבן פינה להקמת מפעל 'כרמית', שמעתיק את מקומו מראשל"צ לנצרת עילית, ובשבוע שעבר הנחנו אבן פינה גם לחברת הולי אינטרנשיונל. "הפארק נמצא בתנופה אדירה שלא היתה כמוה מאז שהוקם", נמסר מהעירייה.

מעיריית נצרת עילית נמסר כי על פי משרד הכלכלה פארק 'ציפורית' מדורג כיום בראש טבלת אזורי התעשייה המבוקשים על ידי בעלי מפעלים ויזמים. השקעות בהיקף של 250 מיליון שקל ומענקים בהיקף של כ־50 מיליון שקל ממשרד הכלכלה, הביאו לקליטת 237 עובדים חדשים בפארק.

"'סולאראדג'', 'אלפא-אומגה', 'ביודליה טכנולוגיות' ו'חץ תכנון ופיתוח רובוטים' – זו רשימה חלקית בלבד מתוך רשימת חברות ההייטק העושות את דרכן לפארק", אמר מנכ"ל הפארק סרגיי זלוטניק, "השמועה על האטרקטיביות של ציפורית עוברת מפה לאוזן בחוגים הכלכליים ובקרב אנשי התעשייה והיזמים. הפארק הפך בשנתיים האחרונות ליעד מבוקש ביותר ומדי שבוע מצטרפות עוד ועוד בקשות להצטרף אליו".