העיר נצרת עילית חגגה את פסטיבל השוקולד זו השנה השלישית ברציפות ואת השותפות של העיר עם עולם השוקולד המתפתח אצלה ובכך מייצרת עבור אורחיה חוויות שוקולד ייחודית. בתום יומיים של פסטיבל דיווחו המארגנים כי כ-55,000 מבקרים הגיעו לאירוע הייחודי בארץ.

צילום: אילן סימן טוב

צילום: אילן סימן טוב

צילום: אילן סימן טוב

באי הפסטיבל נהנו מיריד מיוחד אשר תוכנן בקפידה רבה עם מיטב השוקולטיירים המובילים בארץ בבניין העירייה, תיאטרון רחוב ופסלי שוקולד אנושיים מחו"ל, סדנאות שוקולד לקהל הרחב, משחקי שוקולד, מופעי חוצות מתוקים, סיפורי שוקולד, פיסול בשוקולד, בר שוקולד וסיורים במפעל השוקולד של שטראוס עילית .

צילום: אילן סימן טוב

צילום: אילן סימן טוב

"העיר היא בהחלט מעצמת שוקולד ואין טבעי יותר מאשר היה לקיים בה את הפסטיבל הכי מתוק במדינה", סיכם ראש העיר רונן פלוט את האירוע שהוא יזם מיד עם כניסתו לתפקיד לפני יותר משנתיים וחצי, "נצרת עילית ידועה כעיר מכניסת אורחים שתושביה מרכיבים תמהיל נדיר של תרבויות ועדות מכל קצווי תבל. שוקולד מדבר לכולם לגדולים ולקטנים ולכל התרבויות. שמחתי לראות את אלפי המבקרים שהגיעו לחגוג וליהנות זו השנה השלישית. תודה לכולם ניפגש בשנה הבאה".  

צילום: אילן סימן טוב

צילום: אילן סימן טוב

צילום: אילן סימן טוב

מפיק הפסטיבל ג'קי בכר הוסיף: "אני נרגש כל שנה לחזור לנצרת עילית. פסטיבל השוקולד בעיר הוא חגיגה אמיתית המשלבת תרבות ואומנות יחד עם טובי האומנים מהארץ ומהעולם. שמחתי לראות את המבקרים הרבים שהגיעו. שתהיה לכולם שנה טובה ומתוקה וניפגש בפסטיבל השוקולד ה-4 בשנה הבאה".

צילום: אילן סימן טוב

צילום: אילן סימן טוב

במהלך היום השני לפסטיבל נבחרה עוגת השוקולד הכי טובה בישראל. חבר השופטים כלל את אנשי המקצוע הקונדיטורים דודו אוטמזגין, רונן אפללו, רחלי דושיץ ונציגי "טעם הקהל': הטניסאי לשעבר אנדי רם וראש העיר נצרת עילית רונן פלוט.

הזוכה בעוגת השוקולד של ישראל

מתוך מאות עוגות שהשתתפו בשלבים המוקדמים של התחרות 7 הגיעו לגמר המותח. ליבנת גוטליב, קונדיטורית ומעצבת עוגות מיבנה זכתה במקום הראשון. גוטליב היא מהנדסת תעשייה וניהול בהשכלתה, בוגרת הטכניון, עשתה הסבה מקצועית והלכה אחרי תשוקתה לשוקולד. "אני נרגשת וגאה על הזכייה במקום הראשון, ההתמודדות הייתה לא פשוטה כי לגמר הגיעו עוגות מדהימות", אמרה.

גוטליב זכתה בקורס פרלינים באקדמיה הישראלית לשוקולד. המתכון לעוגה המנצחת מתפרסם בדף הפייסבוק של הפסטיבל.