רותי אבשלומוב מנצרת עילית לא ידעה את נפשה ביום שלישי בבוקר כשקיבלה הודעה בדף הפייסבוק שלה, מאשה שסיפרה כי מצאה את הטלפון הנייד שלה ובו תמונותיה האחרונות של אמה המנוחה רגינה ז"ל שנפטרה לפני כשבועיים וחצי.

הטלפון נייד. לא הפסיקה לבכות (צילום: אלבום פרטי)

לפני כשבוע, בזמן שערכה קניות לפני החג בחנויות שונות ברחבי העיר, גילתה אבשלומוב כי הטלפון הנייד שלה נעלם. "הראש שלי לא במקום מאז המקרה עם אמא, זה היה מוות פתאומי שהפתיע את כולנו", היא מספרת בעצב, "יצאנו מהשבעה והלכתי לעשות קניות לחג כי בכל זאת יש משפחה שצריך לדאוג לה, וכל רגע היה לי טלפון. הוצאתי אותו כמה פעמים במהלך השיטוטים בחנויות השונות, ואין לי מושג אם הטלפון שלי נגנב או שפשוט שכחתי אותו אפשהו", מסבירה אבשלומוב.

לדבריה, אובדן המכשיר לא היה קשה במיוחד אילולא היו בו תמונות אחרונות של אמה המנוחה, המזכרת היחידה שנשארה לה. "כשבוע לפני שאמא נפטרה חגגנו יום הולדת לבת שלי במסעדה וצילמנו המון תמונות", היא משחזרת, "אמא היתה בשיאה, בריאה וחייכנית ומאושרת מאוד. היו לנו גם סרטונים שהיא רוקדת, מי היה מאמין שבתוך זמן קצר היא לא תהיה איתנו. זה דבר הכי יקר לי שנשאר ממנה. לא ידעתי מה לעשות עם עצמי כשזה קרה, לא הפסקתי לבכות".

בכאבה העמוק פנתה אבשלומוב בדף הפייסבוק של בתה וביקשה שאם מישהו מצא או ראה את הנייד שלה, שישיב לה אותו אפילו תמורת פיצוי כספי. "לא היה אכפת לי לשלם, הכל רק שיחזירו לי את הטלפון. לראות את אמא שלי מאושרת ושמחה, ככה אני רוצה לזכור אותה. זה קרע אותי מבפנים".

בשלישי בבוקר קיבלה אבשלומוב טלפון מאשה שבתה הקטנה מצאה את המכשיר על מדף באחת החנויות. "האשה התקשרה אל בעלי כי הטלפון שלו היה הראשון, והוא נתן לה את המספר שלי. בינתיים היה לי טלפון חלופי, והיא סיפרה שהטלפון אצלה. במשך שעה לא הפסקתי לבכות, והמתנתי עד שתביא לי אותו. זה נס שהוא נמצא ושמישהו יצר קשר", סיכמה בהתרגשות.