נבחרת הקדטים של ישראל זכתה הערב בתל אביב באליפות אירופה אנדר 20 לאחר שניצחה בגמר את נבחרת ספרד. זו הזכייה השנייה ברציפות של נבחרת הקדטים.

יש גביע (צילום: אורן אהרוני)

להישג הגדול של הספורט הישראלי בכלל והכדורסל הישראלי בפרט שותפים ארבעה בני העמק – עוזר המאמן שרון אברהמי מקיבוץ גניגר, מאמן הכושר מקיבוץ משמר העמק רימון יבזורי, מנהל הנבחרת חזי הוכמן ממושב רם און שבתענך והכדורסלן יותם חנוכי מקיבוץ בית השיטה. חנוכי גם זכה להיות זה שהניף את הגביע ראשון ופתח את חגיגה הזכייה.

להישג הענק של הכדורסל הישראלי גם שותף יו"ר האיגוד עמירם הלוי ממושב כפר יהושע. מאז שהלוי נכנס לתפקידו הוא השקיע רבות בקידום הכדורסלן הישראלי ושם דגש על הנבחרות הצעירות. לא פלא שנבחרת הקדטים זוכה באליפות אירופה אנדר 20 שנתיים ברציפות.

"מדליה של זהב לנוער שהוא זהב", אמר הערב עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע. "ספורט בגלבוע זה לא רק הישגיות ותחרותיות, זה קודם כל חינוך והנחלת ערכים. מכאן מגיעה המצוינות. אנו כל כך גאים ביותם חנוכי שהיה שותף בכיר, באחד מרגעי הכדורסל הגדולים של ישראל. אלה הרגעים בהם אנו נזכרים בגאווה רבה בדרך המדהימה שעשה הנער מבית השיטה, דרך מועדון הכדורסל גלבוע/מעיינות. כל הכבוד לך יותם! כמובן שלא נשכח את חזי הוכמן (רם און), מנהל הנבחרת המסור, ואת רימון יבזורי, מאמן הכושר של הקבוצה ושל הנבחרת, אשר היוו חלק מתלכיד מדהים של קבוצה הדוגלת בענווה, בנחישות ובמחויבות להצלחה. זוהי כוחה של מצוינות ספורטיביות ישראלית, ואנו כל כך גאים בה".

מנהל מחלקת הכדורסל של הפועל גלבוע/המעיינות, לירן ויניקור, שגידל את חנוכי אמר לאחר הזכייה: "הכדורסל הוא הספורט מספר אחת בארץ. יותם הציג באליפות 30 אחוז מהיכולת שלו בגלל שכל העונה הוא היה פצוע. הוא עשה את כל מי שלידו טוב יותר. הוא אישיות אדירה. מגיע לו לזכות. הוא מעולם לא הפסיד גמר".

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ברך את אברהמי והלוי: "דברים טובים צומחים בעמק יזרעאל. ברכות למאמן שרון אברהמי וליו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי. הם מצעידים את הספורט הישראלי קדימה והכל בצניעות ובנחישות".

ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי ברך את יבזורי: "שמחה גדולה וחגיגה ענקית. שאפו לרימון על הזכייה. הוא נכד של חבר טוב שלי שחקן העבר רמי יבזורי ובן של שחקן העבר יריב יבזורי ואח של היבזורי הכי מפורסם בשנים האחרונות דגן. היום הוחלט לאשר את החתמת דגן בהפועל מגידו ולמעשה הוא סוגר מעגל. שאפו לרימון על הזכייה. הוא הביא גאווה גדולה למשפחתו, לקיבוצו ולמועצה. אני רוצה לברך גם את שרון אברהמי על ההישג האדיר".