המועצה האזורית הגלבוע תפתח בית ספר חדש לכדורגל אשר יפעל תחת מכבי חיפה, מקבוצות הפאר בליגת העל בכדורגל. את בית הספר ינהל איש המקצוע הוותיק והמוערך אגדת הכדורגל זכי הרוניאן. ההרשמה החלה.

זכי הרוניאן. ניסיון מוכח של מעל 30 שנה (צילום: שרון צור)

בית הספר לכדורגל החדש יפעל כזרוע פעילות נוספת, במסגרת פעילותו במרכזים הקהילתיים גלבוע, ובמטרה לקדם ולעשיר את תחום הכדורגל בקרב ילדים ובני הנוער בגלבוע. מהות ההתקשרות בין מוא"ז הגלבוע למועדון מכבי חיפה, כוללת מתן חסות מקצועית מלאה של המועדון. כך יזכו מאמני הקבוצות לליווי מקצועי הדוק, ובמקביל תאפשר מכבי חיפה, לשחקני בית הספר להשתלב בפעילויות ובטורנירים שעורך המועדון. יש לציין כי ההפרדה מאסי גלבוע באה לאור מחלוקות בן הצדדים ולאור הגרעון הכספי שיש למועדון מליגה א'.

במכבי חיפה רצו בשיתוף הפעולה לאור ההיסטוריה הטובה של מחלקת הנוער בגלבוע תחת ניהולו המקצועי של זכי הרוניאן – ניסיון מוכח של מעל 30 שנה בכדורגל לרבות עבודה עם ילדים, נערים ונוער. האחרון גידל הרבה שחקנים מוכשרים מאוד שחלקם הגיע לשחק במחלקת הנוער של חיפה ומועדונים אחרים.

המגרש בגוש יעל

"ספורט בגלבוע זה לא רק הישגיות ותחרותיות, זה קודם כל חינוך והנחלת ערכים. יש לנו בגלבוע תשתית מצוינת של כדורגל הנובעת מפעילות ענפה של עובדים מקצועיים ומסורים שעושים עבודה אדירה", אמר ראש המועצה האזורית הגלבוע עובד נור, "כמי שרואים לעצמם שליחות בפעילות זו, אנו שבעי רצון מהחיבור שנוצר עם מועדון פאר כמכבי חיפה, אשר יסייע לנו לקדם את מפעלי הספורט, כשירות חשוב ובעל ערך ומשמעות לחיי תושבינו".

כפי שמסתמן המחלוקת הבאה בין המועצה לראשי אסי גלבוע תהיה סביב מגרש הכדורגל בגוש יעל. השאלה שמרחפת באוויר היא מי תשתמש בו מעתה, אסי גלבוע או המועצה? כידוע מדובר במגרש שתוחזק כל השנים על ידי המועצה.