הפועל נוף הגליל תצא בשבוע הבא למחנה אימונים קצר בחיפה, שעבור מאמן הקבוצה איתי מרדכי  הוא גם יהיה פרק זמן משמעותי כדי לתרגל את שיטת המשחק בה הוא רוצה שהקבוצה תשחק בעונה הקרובה. 

מאמן נוף הגליל איתי מרדכי (צילום: שרון צור)

כידוע, בשתי העונות האחרונות, שבהן השיגה הקבוצה הצלחה אדירה, שיחק המאמן ירון הוכנבוים בעיקר עם שיטה אחת: 2-3-5. במילים פשוטות, שיטה עם שלושה בלמים, כששני המגנים, הימני והשמאלי, כל הזמן תוקפים, שני קשרים אחוריים, קשר מתחת לחלוץ ושני חלוצים במרכז. סגנון המשחק היה מבוסס בעיקר על מעברים מהירים מהגנה להתקפה, בעיקר דרך האגפים. הוכנבוים רצה לשחק מהר קדימה ופחות שם דגש על הנעת כדור מסודרת.

יש לציין כי בשיטה 2-3-5 יש כמה אופציות של עמדות מוצא. למשל, בכל המשחקים של נוף הגליל בעונה שעברה עמדות המוצא של השחקנים היו גבוהות מאוד. כלומר, הקבוצה לחצה על כל המגרש (מגנים יצאו למגנים). גם בני יהודה שיחקה 2-3-5 אך שחקניה לא לחצו גבוה, אלא רק מאזור מרכז המגרש כאשר קשרים יוצאים למגנים. המטרה היתה לחטוף כדור, לשחק מהר קדימה ולתפוס את ההגנה של היריבה לא מאורגנת. שיטה וסגנון משחק שהצליחו מאוד ליוסי אבקסיס.

מאמן הקבוצה הנוכחי איתי מרדכי גם כן שוקל להמשיך לשחק בשיטת שלושת הבלמים. והאמת, בצדק. אם זה עבד כל כך טוב בשנתיים האחרונות למה לשנות. השאלה אילו התאמות משלו הוא יביא כדי לאתגר את היריבות. כמובן שישנה אופציה נוספת והיא שיטת ה: 3-3-4. בשיטה הזו ההתקפה בנויה משני שחקני כנף, ימין ושמאל, וחלוץ מרכזי.

האם יש למרדכי את הכלים לשחק בשתי השיטות הללו? בגדול כן, בעיקר אם החליט שהוא נותן צ'אנס לחבורת השחקנים הצעירים שהביא המנהל המקצועי רועי כהן ממכבי חיפה.

בשורה התחתונה, בשבוע הבא יוכלו אוהדי נוף הגליל לקבל כיוון איך הקבוצה שלהם תשחק בעונה הקרובה.

תומר סויסה (צילום: הפועל נוף הגליל)

מלאכת הרכבת הסגל שעליו אמון המנהל המקצועי רועי כהן יחד עם המאמן איתי מרדכי נמשך. היום הוחתם בקבוצה הרכש השני המשמעותי -  החלוץ תומר סויסה, ששחיק בעונה שעברה בהפועל עפולה. סויסה מגיע לקבוצה מההר לאחר עונה לא טובה בעמק, בה לא הצליח להביא את האיכוית שלו לידי ביטוי.

מקורב לסויסה אמר היום: "הוא בא רעב להוכיח את עצמו. הוא יודע שהוא צריך להוכיח מה הוא שווה. הוא התאמן עם המאמן רפי בוסקילה בשבועיים האחרונים. הוא נראה מצוין".