אם לא יקרה אסון ספורטיבי יוצא דופן בשבעת משחקי הפלייאוף בליגה הלאומית בכדורגל, תעלה בסיומו הפועל נצרת עילית לליגת העל. מדובר בהישג מרשים לקבוצה, שאך לפני שנתיים התמודדה במשחקי המבחן כנגד הירידה לליגה א' ובעיקר של מאמנה, ירון הוכנבוים, שהשכיל לבנות סגל יציב ויעיל שפירק את כל יריבותיו, חלקן קבוצות בעלות וותק בליגת העל, וכל זאת בתקציב שפוי ונמוך יחסית.

ירון הוכנבוים (צילום: שרון צור)

אלא שכעת הגיעה שעתה של שיחת "יחסינו לאן" בין המועדון הצנוע מהעיר שעדיין מתלבטת לגבי שמה, והמאמן המצליח והמחוזר. למי ששכח נזכיר שנצרת עילית כבר הייתה באמצע העשור הקודם בליגה של הגדולים. אחרי עונת בכורה מרשימה שמזכירה מאוד את הפועל חדרה של העונה, אותה סיימה במקום החמישי המכובד, הגיעה עונת התפרקות שהסתיימה בירידה ליגה, שהמשיכה בעזיבת הבעלים אבשלום נוריאל ועונת ירידה נוספת לליגה הארצית.

ניסיון העבר מלמד שרק חריש עמוק בסגל הנוכחי, יעניק לקבוצה סיכוי לנעוץ יתד בליגת על ולא להפוך לאפיזודה חולפת שיורדת אחרי עונה אחת. וכך ניצב ירון הוכנבוים מול הדילמה: האם לבנות בקיץ את נצרת עילית מחדש ולהכינה לליגה העל או ללכת "על בטוח" ולהישאר במים החמימים והמוכרים של הליגה הלאומית.

במידה ולא ימשיך באצטדיון 'גרין', יהיו להוכנבוים לא מעט הצעות. אוהדי הכדורגל בעמק יודעים לספר שבלשכת ראש העיר עפולה, אבי אלקבץ, רוצים מאוד לראותו על הקווים, כחלק מהמאמץ של הפועל עפולה להעפיל גם היא. הוכנבוים המנוסה והמשופשף יכול בהחלט להפוך ל'קבלן עליות' שיביא קבוצות אל ליגת העל.

אך מנגד, עומדת כאמור ההזדמנות להצטרף למועדון של בכירי המאמנים בישראל, הזדמנות שגם סיכון בצידה. בליגת העל כידוע, אין סבלנות. פתיחה רעה של העונה והוכנבוים ימצא עצמו מובטל עוד לפני הסיבוב השני, וזאת הבחירה שיהיה עליו לעשות ממש בקרוב.