הרבה גבות נזקפו והרבה כתפיים נמשכו בתימהון כשהמנהל המקצועי של הפועל נוף הגליל רועי כהן והמאמן איתי מרדכי החליטו להנחית בקבוצה חלוץ שלא הצליח, בלשון המעטה, בעונה שעברה. אף אחד לא העריך כי החלוץ הבכיר השני של הקבוצה יהיה הבית שאני תומר סויסה, שכבש בכל העונה שעברה במדי הפועל עפולה שני שערים בלבד.

תומר סויסה (צילום: הפועל נוף הגליל)

כהן, מרדכי וגם המנכ"ל גיל ברעם ניתחו קצת אחרת מה שקרה לסויסה בעונה שעברה. הם מאמינים בו מאוד ומשוכנעים כי הרעב שלו להוכיח את עצמו ולהצליח יביאו את הפוטנציאל שלו לידי ביטוי. חשוב גם להזכיר, כי פעמיים בשנתיים האחרונות סויסה היה מועמד לנוף הגליל, אך הצדדים לא הסתדרו מבחינה כספית.

ערב פתיחת העונה סויסה היה בגדר סימן שאלה גדול. אפילו חידה. מצד אחד היו כאלה שטענו כי הוא יפתיע בגדול, מצד שני היו כאלה שאמרו שהוא כבר אחרי שיאו. ואז בא משחק פתיחת העונה נגד מכבי פתח תקווה, שהתקיים ביום חמישי האחרון, וסויסה כבש את השער הראשון של הקבוצה בעונת 2019/2020 ואחר כך בישל את השער שני לקשר האחורי ים כהן.

לפתיחת עונה כזו חלומית אף אחד לא ציפה גם לא סויסה. לאורך כל תקופת ההכנה העידו שחקנים שהוא לחוץ מאוד להצליח. שהוא רוצה להיות מרוכז בלהביא את עצמו למיצוי ולעזור לקבוצה במטרות שלה. שיהיה ברור, סויסה הוא חלוץ עם פוטנציאל אדיר, שהליגה הלאומית אמורה להיות קטנה עליו. יש לו איכויות של שחקן ליגת העל ולכן כל שנותר לכולם בנוף הגליל לקוות שהוא ימשיך לכבוש ולבשל.

המנהל המקצועי רועי כהן התייחס לתומר סויסה ואמר לאתר 'מיינט העמק': "אנחנו מאוד מאמינים בתומר סויסה גם כשחקן וגם כאדם. היה לו משחק מצויין במושבה. אין לי ספק שהוא יציג עונה מצוינת בנוף הגליל".