בפארק העירוני בעפולה נערך היום הטורניר המסורתי בקט-רגל לזכרו של כדורגלן העבר העפולאי יוסי 'איבר' אזולאי ז"ל, שהלך לעולמו לפני קצת יותר משלוש וחצי שנים. את ההנצחה מארגנים, שנה אחרי שנה, שני ילדיו הכדורגלנים לשעבר כפרי ועמי.

עפולה אלופת הטורניר (צילום: אלבום פרטי)

בטורניר השתתפו השנה תשע קבוצות – שתי קבוצות מעפולה, נוף הגליל (נצרת עילית), בית שאן, מגדל העמק, אום אל פחם, הגלבוע, טבריה ואיכסל.

אחרי שלב הבתים נערכו משחקי החצי גמר והגמר. במשחק בגמר התמודדו עפולה נגד נוף הגליל (נצרת עילית) – הקלאסיקו של הקט-רגל באזור. עפולה ניצחה בגמר בתוצאה 0:2 וזכתה לראשונה בטורניר.

הנבחרת העפולאית (צילומים: שרון צור)

הנציגה מנוף הגליל (נצרת עילית)

הנציגה של איכסל

בטקס הענקת הפרסים נכחו ראש העיר אבי אלקבץ, מנכ"ל העירייה שלום שלמה, חבר מועצת העיר יו"ר הליכוד בעיר כפיר סרוסי, מנכ"ל רשת המתנ"סים 'שחקים' דניאל בן, משפחה וחברים. ראש העיר אלקבץ הכתיר את האלופה כשהעניק לה את הגביע. חבר המועצה סרוסי העניק את גביע המקום השני לקבוצה מנוף הגליל (נצרת עילית).

אקשן משלב הבתים

אקשן משלב הבתים

אקשן משלב הבתים

לא מעט אנשי כדורגל בעבר ובהווה הגיעו לכבד את זכרו של אזולאי ז"ל. המאמן ירון הוכנבוים, כדורגלן העבר והמאמן קלוד דהאן, המאמן אייל בן ברוך, כדורגלן בית"ר עפולה בעבר דניאל משה דוד, שרון יונה, שמשון בן טולילה, משה אזולאי (אביו של החלוץ שלומי אזולאי) ועוד.

האחים כפרי ועמי אזולאי

אתי אזולאי על רקע תמונת בעלה יוסי ז"ל

המאמן אייל בן ברוך

שמשון בן טולילה, קלוד דהאן ובנו מתן

הנבחרת מהגלבוע

הגביעים

הדוד משה אזולאי מטבריה

עמי מציג את הגביע של הזוכה

הספונסרים של הטורניר היו בהא זועבי מכפר סולם, הבעלים של 'קלאסיקו ספורט', שתרם תלבושות לקבוצות בטורניר ויגאל אעידן שתרם את הגביעים. משפחת אזולאי הודתה בסיום לגולן וקנין מהפארק העירוני ולשופט העבר בן שוחט.

כדורגלן בית"ר עפולה בעבר דניאל משה דוד

אתי אזולאי ובתה איבון סרוסי

כוכב איכסל שמזכיר את החלוץ המצרי מוחמד סלאח

כפרי אזולאי, מהכדורגלנים הגדולים של העיר, סיכם: "אם אבא מסתכל עכשיו מלמעלה ורואה שזו ההנצחה שבחרנו בה הוא היה בהחלט מרוצה. זו הדרך שאני ועמי מצאנו להנציח אותו ואנחנו עושים אותה בצורה הכי טובה שאפשר. לא קל להרים כזה פרויקט ולהביא לפה קבוצות. יש המון לוגיסטיקה. אני כל שנה אומר לעצמי איך עשינו את זה עוד פעם. כל שנה אנחנו גם מתייעלים ולומדים. ברגע הענקת הגביעים אמרתי לעצמי ששוב הצלחנו והנצחנו את אבא בצורה מכובדת. זה גורם להרגשת סיפוק והנאה. אני מקווה שיהיה לנו כוח להמשיך את הטורניר הזה לעוד הרבה שנים".

הספונסרים

עמי אזולאי, אולי גדול הכדורגלנים של עפולה בכל הזמנים, הוסיף: "משנה לשנה כמות האנשים שמגיעים לטורניר עולה וגם ההתעניינות בהתאם. אני שמח שאנחנו מצליחים לשמר את המסורת. אני מקווה שכולם נהנו. סוף סוף עפולה לוקחת את התואר אחרי שנים של אכזבות. אני חייב לציין את אחי כפרי שארגן בצורה מדהימה את הטורניר".