הפועל עפולה רחוקה ארבע נקודות מהמקום השני, ממנו עולים ליגת העל. מבחינה תיאורתית היא עוד יכולה לעלות ליגה, השאלה אם מבחינה מעשית זה יקרה. למרות זאת בבירת העמק כבר החלו להתעסק בסוגיית המאמן לעונה הבאה, אמנם לו בעצימות גבוהה, אך העניין נמצא על השולחן.

הוי"ר עמיר נוי. מוצף בפניות (צילומים: שרון צור)

אז מי יאמן את הפועל עפולה בעונה הבאה? אין ספק שבליגה הלאומית זו המשרה אולי הכי נחשקת ורק בגלל שמאחורי הקבוצה עומד ראש העיר אבי אלקבץ. האחרון סימן את ליגת העל כמטרה ואין מאמן שלא ירצה לעבוד בקבוצה עם שאיפות ועם מתקני כדורגל מהטובים בארץ. לכולם ברור – עפולה היא הדבר הבא בכדורגל, ושוב רק בגלל איש אחד – ראש העיר אבי אלקבץ.

יו"ר עפולה עמיר נוי, מי שיחד עם ההנהלה שלו יוציא אל הפועל את מדיניותו של אלקבץ, הודה בשיחה כנה עם 'מיינט העמק' כי כבר  עכשיו מתגבשת אצלו רשימת מאמנים פוטנציאלים לאימון הקבוצה בעונה הבאה וכי יחליט על זהות המאמן רק בעוד כמה שבועות.

אז מי נמצא ברשימה? היו"ר נוי אמר כי המאמן הנוכחי יגאל אנטבי, מאמן הפועל נצרת עילית ירון הוכנבוים, מאמן הפועל בית שאן רפי בוסקילה ושם מפתיע – פרדי דוד. "אני מקבל פניות מסוכנים של מאמנים וממקורבים של מאמנים. שולחים לי הודעות ומציעים לי הרבה שמות", אמר היו"ר נוי, "אפילו אבי נימני הציע לי מאמן. אמרו לי גם שאם אופיר חיים לא היה חותם בהפועל כפר סבא הוא היה רוצה לחזור לאמן. ברור לי שככל שנתקרב לסיום העונה יתגברו הפניות אלי. מבין שיהיה לחץ בנושא הזה".

ראש העיר אבי אלקבץ. הפך את עפולה למבוקשת

לשאלה מי להערכתו יאמן את הקבוצה השיב נוי בכנות: "כרגע אין לו מושג. אמרתי לך את השמות שכרגע על הפרק. אני מניח שגם למנכ"ל יוסי כהן מציעים מאמנים וגם למנהל המקצועי פרדי חייט. נשב על הסוגיה הזו מתישהו".

לשאלה מדוע אנטבי לא מקבל עדיפות השיב נוי: "לפני יומיים ישבתי איתו בארבע עיניים. נושא העונה הבאה לא עלה כלל בשיחה. אני רוצה להבהיר שהמאמן הבא של הקבוצה יתאים למצבנו הכלכלי. יש לנו עוד הרבה חובות לסגור".  

היום בשעה 15:00 מארחת הקבוצה את עירוני ראשל"צ. השאיפה של אנטבי ושחקניו היא לצאת מהמשבר ולנצח. כזכור, עפולה מגיעה למשחק אחרי שלושה הפסדים רצופים.

המאמן יגאל אנטבי. יצליח לצאת היום מהמשבר?

לקראת המשחק אמר אנטבי: "ההכנות למשחק היו טובות והשחקנים מוכנים. כולם יודעים שמצפה לנו משחק קשה. מבחינתנו משחק ביתי זו הזדמנות טובה לצאת מהתקופה הפחות טובה שנקלענו אליה. נבוא בשיא המוכנות וחדורי מטרה לחזור לעצמנו. השחקנים עבדו טוב השבוע באימונים ומוכנים ביותר למשחק".

ועוד דבר, החלוץ מרטין מתיאס לא יוכל לשחק העונה בעפולה, למרות שהוחתם לפני סיום מועד העברות של אמצע העונה.

דובר הקבוצה יאיר גיסר מסר בתגובה בעניין מתיאס: "מרטין עבר בבקרה התקציבית לאחר תום חלון העברות. כאשר הפועל עפולה רצתה לרשום את השחקן בהתאחדות נתקלנו בסירוב. הגשנו ערעור  לבית הדין העליון וטענו שהטעות היא של הבקרה, אך כדי לא ליצור תקדים  דחו לנו את הערעור. ראוי לציין שהדיינים הבינו אותנו אך כאמור  הערעור נדחה".