הפועל נוף הגליל החתימה השבוע את החלוץ תומר סויסה ולא מעט אוהדים ואנשי כדורגל היו מופתעים מהמהלך. הסיבה: העונה שעברה של סויסה במדי הפועל עפולה, שלא היתה טובה.

תומר סויסה (צילום: הפועל נוף הגליל)

העונה שעברה היתה עונתו הראשונה של סויסה בליגה הלאומית אחרי קריירה ארוכה וטובה בליגת העל. הוא הגיע לבירת העמק כשם גדול, כמנייה בטוחה, כחלוץ שיעשה את ההבדל בין עפולה לשאר היריבות. הוא היה אמור להיות פקטור משמעותי בהתמודדות של עפולה על עלייה לליגת העל. אך סויסה לא עמד בציפיות ממנו.

המספרים של סויסה מדברים בעד עצמם - שני שערים הוא כבש במהלך כל העונה. אלה לא מספרים שחלוץ איכותי ומוכשר כמוהו צריך להציג.

למרות העונה הלא טובה בעפולה החליט המנהל המקצועי רועי כהן בצוותא עם המאמן איתי מרדכי להחתים את סויסה. מה הוביל אותם להחלטה הזו? מרדכי מסביר: "היצע החלוצים בשוק הוא די דל. חלוצים שהציגו עונות פושרות כמו עדן שרם קיבלו חוזה בליגת העל. מעבר לכך תומר סויסה הוא שחקן איכותי שיכול לעזור לנו. חיפשנו שחקן רעב ותומר יודע שזה עונה שבה הוא יצטרך לחזור לקדמת הבמה. הוא צריך לעבוד קשה כדי לחזור למה שהיה. הוא בא רעב. אנחנו נעזור לו והוא יעזור לנו".

קשרה הבכיר של הקבוצה גיא דיין, שמכיר היטב את סויסה מבית שאן, מבהיר כי ההחתמה שלו היתה צעד נכון. "היה שווה להביא את תומר אלינו כי תומר זה אחד השחקנים המוכשרים שיש בליגה. שחקן עם עבר בליגת העל וקבלות בליגת העל", אמר דיין, "אני בטוח שאחרי כל העונה הפחות טובה שהייתה לו, ולא משנה מה הסיבות, תומר יבוא העונה בשיא הריכוז ויתן את כל מה שיש לו כדי להוכיח שכדורגל הוא לא שכח לשחק".

המאמן איתי מרדכי (צילום: שרון צור)

היום קיימה הקבוצה משחק אימון נגד מכבי אחי נצרת שהסתיים בתוצאת תיקו 1:1. לזכות נוף הגליל כבש יובל אבידור. המאמן מרדכי שוב תרגל את השיטה עם שלושת הבלמים: 2-3-5.

ביום ראשון הקרוב תצא הקבוצה למחנה אימונים בחיפה. מרדכי ציין כי לשחקנים צפויה עבודה קשה - שבע יחידות אימון ומשחק אימון נגד הפועל פתח תקווה.

עד לתחילת המחנה פועל המנהל המקצועי רועי כהן להחתים חלוץ נוסף ובלם בכיר.