עם הכל הכבוד לאיכויות של גיא דיין, לדומיננטיות של פדרו, לכישרון יוצא הדופן של יהונתן לוי ולפריצות הסוחפות של אחמד קאסום ואלי בלילתי, המשחק מחר בין הפועל נצרת עילית להפועל כפר סבא יקום ויפול על היכולת שיציג השוער הוותיק מ'גרין' אבי אבגי.

אבי אבגי. עובד קשה (צילום: שרון צור)

בגיל 40 מציג אבגי בעונה הזו יכולת מצוינת בין הקורות. העבודה באימונים תחת מאמן השוערים, שלדעת רבים הוא הטוב היום בארץ, אריק שמואלי והעבודה יחד עם שוער המשנה המצוין שגיא מלול, מוציאים מאבגי את המיטב. הוא פשוט בכושר מצוין וזו רק תוצאה של עבודה קשה באימונים. מי שמבקר באימוני הקבוצה לא יכול שלא להתרשם מההשקעה, התשוקה, המחויבות והמוטיבציה של אבגי.

לפיכך, המשחק יוכרע בדו קרב הישיר שלו מול שלישיית החוד הקטלנית של כפר סבא - קוקו בנג'מין תומס, עופר פדידה ופטר אוניקאצי סמואל. אבגי מול 'הטריו' הירוק מהשרון הוא למעשה המצ'אפ המסקרן במשחק העונה של נצרת עילית.

ב'גרין' יודעים דבר אחד - ניצחון והקבוצה תקבל את התואר המחייב 'מועמדת לעלייה לליגת העל'. וכדי שזה יקרה אבגי צריך להיות שם בין הקורות באותה היכולת שהציג בשש וחצי המשחקים שבהם שותף העונה.

אריק שמואלי. מאמן השוערים הטוב בארץ (צילום: שרון צור)

זה לא יהיה פשוט: קוקו בנג'מין תומס נמצא בכושר הבקעה מצוין ומאזנו הוא שישה שערים בשמונה משחקים; עופר פדידה הכניע את שוערי היריבות שלוש פעמים; ופטר אוניקאצי סמואל כבר חגג פעמיים. מתוך 16 השערים שכפר סבא כבשה העונה, השלישייה הירוקה חתומה על 11 שערים.

לפני 20 שנה היה אבגי שותף לעלייה של נצרת עילית מליגה א' לליגה הארצית. עונה שלאחריה הקריירה שלו פרצה ומאז הוא שיחק במספר קבוצות בליגת העל ובשנים האחרונות הוא מהשוערים הבכירים בליגה הלאומית.

האופטימים ב'גרין' מריחים שאבגי הולך העונה לסגור מעגל.