רגע משמעותי במרוץ של הפועל נצרת עילית אחר הכרטיס הראשון לליגת העל. מחר היא תצא למשחק חוץ נגד הפועל עפולה שאם תנצח בו היא תעשה צעד משמעותי אל עבר הגשמת המטרה – עלייה לליגת העל. המשחק יחל בשעה 19:00.

מימין לשמאל: יובל שאוט, יובל אבידור, חוליו סזאר ויהונתן לוי (צילום: שרון צור)

ניצחון של נצרת עילית מחר על עפולה יפתח פער של תשע נקודות בין שתי הקבוצות ופער של חמש נקודות מהפועל כפר סבא שבמקום השני. אך בנצרת עילית מסתכלים רק על המקום השלישי ועל שני המשחקים הנוספים מחר - הפועל אשקלון נגד בני לוד והפועל קטמון/ירושלים נגד מכבי אחי נצרת. במידה ונצרת עילית תנצח את עפולה ומנגד אשקלון וקטמון, להן כרגע 40 נקודות, יפסידו או יעשו תוצאת תיקו – הפער של נצרת עילית מהמקום השלישי יגדל משמעותית. למעשה, למוליכת הליגה הלאומית יהיה בשלב הזה של העונה מרווח ביטחון דרמטי לקראת שלושת המשחקים האחרונים של העונה הסדרה וכמובן לקראת משחקי הפלייאוף העליון.

הבוקר, באימון המסכם ב'גרין', השלימה הקבוצה את ההכנות למשחק מחר נגד עפולה. המאמן המנטלי שי אראל, שהחל לעבוד ביום שישי האחרון, שוחח שוב עם מספר שחקנים וכבר נכנס לעובי הקורה לגבי מצבה המנטלי של הקבוצה. על צירופו של אראל לקבוצה אמרו היום השחקנים: "מהלך גדול".

המאמן המנטלי שי אראל (צילום: שרון צור)

בסגל של הקבוצה למשחק מחר יכללו ארבעה חלוצים: חוליו סזאר, יובל אבידור, יהונתן לוי ויובל שאוט, שלראשונה העונה יהיה בסגל הקבוצה לאחר שהחלים מקרע ברצועה הצולבת. מבחינת המאמן ירון הוכנבוים הדבר יאפשר לו הרבה מאוד אופציות התקפיות. באימון המסכם הציגו ארבעת החלוצים חדות ליד השער ואף שאוט הוכיח עד כמה משחק הראש שלו מהטובים בליגה, כשכבש שער בראש (צפו בוידאו).

לקראת המשחק אמר הקשר גיא דיין: "משחק קשה נגד אחת הקבוצות הטובות בליגה במומנטום מצוין. אנחנו צריכים לבוא מוכנים ולהציג את הכדורגל הרגיל שלנו. כולם מבינים את המשמעות של המשחק במיוחד שזה דרבי. בגדול זה עוד משחק חשוב מאוד בדרך למטרה העיקרית שלנו שזה לעלות לליגה העל. מקווה שנעשה את המוטל עלינו".