מסע הקסם של הפועל נצרת עילית לליגת העל רשם הערב, יום שני, נקודת ציון משמעותית. נצרת עילית, מוליכת הליגה הלאומית, ניצחה במשחק חוץ קשה את הפועל עפולה בתוצאה 2:4 ועשתה צעד משמעותי אל עבר המטרה – עלייה ליגת העל.

חוגגים ניצחון אדום (צילומים: שרון צור)

יהונתן לוי ועופר ורטה חוגגים למצלמה

כ-900 צופים הגיעו הערב לאצטדיון היפה והמשובח של בירת העמק כדי לצפות באחד המשחקים המסקרנים שהתקיימו באזור בשנים האחרונות - דו קרב ישיר של שתי יריבות וותיקות על העלייה לליגת העל. המשחק עלה על כל הציפיות. שתי הקבוצות סיפקו לצופים משחק כדורגל משובח במזג אוויר מצוין.

המחצית הראשונה היתה מצוינת וסיפקה הרבה מאוד אירועים ושערים. נצרת עילית עלתה ליתרון 0:1 משער אדיר של גיא דיין. הבלם העפולאי שי בן דוד איזן ל-1:1. נצרת עילית חזרה להוביל עם שער גדול של אוהד רבינוביץ מבישול נפלא של החלוץ יהונתן לוי. עפולה לא נשברה ועידן דוד, לאחר שהיטל בהגנת נצרת עילית הישווה ל-2:2.

במחצית השנייה קצב המשחק ירד. נצרת עילית ביצעה שני חילופים – הראשון, החלוץ לוי יצא ובמקומו נכנס חוליו סזאר. השני, אחמד קסום שנפצע הוחלף ובמקומו נכנס הקשר האחורי ים כהן. למרות השליטה של עפולה בכדור היתה זו נצרת עילית שכבשה. את השער השלישי כבש יובל אבידור הנפלא ואת הרביעי גיא דיין מבעיטת עונשין מ-11 מטר.

זה היה משחק גדול של השוער אבי אבגי, גיא דיין, אוהד רבינוביץ, יובל אבידור, אלי בלילתי וים כהן. כהן הצעיר נכנס והוסיף הרבה עוצמה לקבוצה. הוא חילץ כדורים רבים ויצא נכון ומדויק להתקפות, כשהוא מוסר כמה כדורי עומק מדויקים לחלוצים (הזכיר במסירות האלה את אבא שלו יניב כהן). כניסתו השפיעה מאוד על המשחק של נצרת עילית. 

אוהד רבינוביץ בשמים

גיא דיין הוכיח מי בעל הבית

ים כהן נכנס מצוין למשחק

גיא דיין הוכיח במשחק הזה עד כמה הוא מנהיג והשחקן הכי טוב היום בליגה הלאומית. אוהד רבינוביץ הציג את הכישרון שלו במלוא הדרו, יובל אבידור שוב עשה את ההבדל, אבי אבגי בעוד משחק שנתן הרבה ביטחון לקבוצה ואלי בלילתי כהרגלו הציג משחק פנטסטי. ראויים לציון גם החלוץ יהונתן לוי שחזר להרכב ומעבר לבישול גם נלחם ועשה מספר פעולות הגנתיות, הקשר האחורי פדרו שנלחם כהרגלו והבלמים אלון נצר, ליעד אלמליח ויונתן לוי.

בסיום המשחק חגגה נצרת עילית עם האוהדים ולאחר מכן בחדר ההלבשה. "איזה כיף היה בדרבי", שרו השחקנים.

רועי כהן מרוצה

ירון הוכנבוים חוגג בחדר ההלבשה

אלי בלילתי עושה שמח

האוהדים יכולים להיות מרוצים

מנגד, עפולה מאוכזבת מאוד מהתוצאה. במחצית השנייה היא לא הצליחה לסכן ממש את השער של נצרת עילית והתקשתה ליצר מהלכים מהירים ומדויקים בחלק ההתקפי. במחצית הראשונה היא היתה טובה יותר מנצרת עילית, כשאדריאן רוצ'ט, שמאור צעדון ועידן דוד המצויינים הביכו המון את הגנת נצרת עילית.

המנהל המקצועי של נצרת עילית רועי כהן סיכם: "משחק מצוין שלנו וציון דרך משמעותי במאבק על העלייה. שאפו לשחקנים, לירון ולכל הצוות המקצועי והניהולי שעושים עבודה מצוינת העונה. הניצחון הזה מוקדש לראש העיר רונן פלוט. מגיע לו. הוא הכוח מאחורי כל ההצלחה הזו".  

צפו בחגיגות בחדר ההלבשה: