הפועל עפולה סופרת הפסד שלישי ברציפות: היום אחר הצהריים הפסידה נציגת בירת העמק בחוץ בתוצאה 1:3 לבית"ר תל אביב/רמלה. בעפולה יכולים רק להצטער שלא ניצחו את המשחק, שכן ניצחון היה מקרב אותה למקום השני וזאת בגלל הפסדה של הפועל כפר סבא.

נתנאל גולדמן. מספיק מנוסה להרים את הקבוצה (צילום: שרון צור)

זה היה עוד משחק לא טוב של הגנת עפולה. בסיום המשחק נמתחה ביקורת על היכולת שהציג גרגץ יוריצה, שתופקד במשחק כבלם ולא כקשר אחורי וזאת בגלל פציעתו של גיזי דורבור. ממרכז ההגנה היה חסר גם הבלם שי בן דוד המורחק.

בעפולה הביעו כעס כלפי השופט שלטענתם פסל להם שער חוקי בתוצאה 1:2. "אם השער הזה לא היה נפסל כל המשחק היה יכול להתפתח אחרת", אמרו בעפולה.

כאמור למרות שעפולה סופרת שלושה הפסדים רצופים ונמצאת במשבר גדול, הקולות מבירת העמק הן מתונות ולא מתלהמות כלפי אף אחד. "בסך הכל הסטטוס קוו בצמרת לא השתנה. הבטחנו היום את הפלייאוף העליון. אין סיבה להיות יותר מדי מאוכזבים", אמר גורם בכיר בהנהלה, "חשוב להבהיר שאף אחד לא הצהיר שהמטרה היא לעלות לליגת העל. אנחנו נעצור את כדור השלג של ההפסדים. היו חסרים לנו במשחק הזה שני הבלמים הבכירים. מסתבר שהם כוח משמעותי".

המנכ"ל יוסי כהן. זמן לחבק את השחקנים (צילום: שרון צור)

חשוב לציין כי למרות שעפולה נמצאת כרגע במשבר, די ברור שאם היא תצליח לשנות את המומנטום ולחזור לנצח היא יכולה להאבק על המקום השני ועל הכרטיס לליגת העל. אסור בעפולה להיכנס למרה שחורה, לאווירה של סוף עונה או של 'עשינו את שלנו'. הזדמנות לעלות לליגה בתקציב לא כל כך גבוה, לא תחזור בכל עונה.

לעפולה יש מספיק איכויות כדי להפתיע. שחקנים כמו נתנאל גולדמן, דור כוכב, עידן דוד, אדריאן רוצ'ט, גיזי דורבור ונועם גמון מספיק מנוסים כדי למשוך את הקבוצה חזרה למעלה. ומצד שני, לעפולה יש הנהלה שיודעת לייצר שקט תעשייתי, לחבק את השחקנים וליצור אווירה טובה.

ראש העיר אבי אלקבץ. רוצה לעלות לליגת העל (צילום: שרון צור)

כמובן שמאחורי הקבוצה עומד ראש העיר אבי אלקבץ, שהיה רוצה מאוד לראות כבר בסוף העונה הזו את הקבוצה בליגת העל. התמיכה הגדולה שלו בקבוצה היא לא דבר מובן מאליו.