לאחרונה זכתה נבחרת 'הטכני' בחיפה באליפות הכדורסל של חיל האוויר. אחד המצטיינים בתחרות היה רון באורמן בן ה־20 מנצרת עילית, המשמש כמפקד קורס במקצועות הטיסה. כילד הוא שיחק כדורסל עד גיל 14 בקבוצות הילדים בנצרת עילית.

רון באורמן והגביע (צילום: אלבום פרטי)

בגיל 14 זומן לנבחרת ישראל עד גיל 16 ובמקביל עבר לשחק אצל השכנה, הפועל עפולה, בקבוצות הנערים והנוער. בגיל 17 חזר הביתה לנצרת עילית, שם שיחק בקבוצה הבוגרת שהיתה בליגה הארצית עד לרגע שבו היה צריך להתגייס.

באורמן, המתנשא לגובה 1.93 מ', משחק בעמדת ה־small forward. הכישרון הצעיר, שנחשב לפוטנציאל גדול וצופים לו עתיד מזהיר, קיווה לקבל 'ספורטאי מצטיין' ולהמשיך בקריירת הכדורסל שלו, אך הגיוס לצה"ל קטע את החלום - לפחות באופן זמני. "אבא שלי השריש את האהבה לכדורסל לכל המשפחה. הוא מאוד אהב את המשחק והיה משחק המון באופן חובבני. הטלוויזיה תמיד היתה פתוחה על כדורסל אז היה בלתי אפשרי לא להישאב לזה", משתף באורמן כיצד התאהב במשחק.

נגד כל הסיכויים

נבחרת 'הטכני' החלה את האליפות כאנדרדוג, כאשר איש לא ציפה שדווקא היא זו שתזכה בצלחת מתוך 16 הנבחרות שהשתתפו בטורניר. אך לבסוף נגד כל הסיכויים, נבחרתו של באורמן יצאה לריצה מטורפת בשלב הבתים כאשר ניצחה בכל המשחקים שהיו לה כשהיא פוסחת על נבחרות 'תל־נוף', 'מצפה רמון' ו'מערך הבקרה'. בשלב הבא רשמה נבחרת 'הטכני' ניצחון מרשים על 'חצרים' ובחצי גמר הצליחה לנצח משוכה לא קלה בדמות 'הקריה' שנחשבה לפייבוריטית, שכן בנבחרת זו משחקים כל הספורטאים המצטיינים המשויכים לליגת העל והלאומית.

לאחר פיגור של 15 הפרש במחצית, הצליחה נבחרתו של באורמן לעשות מהפך גדול ולנצח את המשחק. "בסוף הרבע השלישי היה 51-49 להם. עשינו התקפה אחרונה, לקחתי את הריבאונד ועשו עליי עבירה. ידעתי שזו ההזדמנות שלנו להשוות את המשחק ושאין אפשרות אחרת חוץ מלקלוע. התחלנו את הרבע האחרון בתיקו 51-51 כמו משחק חדש וברבע הרביעי פשוט התפוצצנו וניצחנו ב־13 הפרש", משחזר באורמן את רגע העלייה לגמר. הכישרון הצעיר סיים את אותו המשחק עם 24 נקודות והיה מצוין. 

באורמן עם ראש העיר רונן פלוט (צילום: אלבום פרטי)

לחזור בכושר

בגמר חיכתה לנבחרת 'הטכני' בחיפה נבחרת 'לוחמי יחידת העילית שלדג' (יחידה מיוחדת של חיל האוויר). שם, אחרי משחק צמוד מאוד שנגמר בסך הכל בשלוש נקודות הפרש, זכתה נבחרתו של באורמן באליפות חיל האוויר כאשר באורמן מסיים את המשחק עם 10 נקודות וזוכה לשבחים רבים על הופעתו. "זו היתה חוויה מטורפת. באנו כאנדרדוג לתחרות הזו. אף אחד לא לקח אותנו בחשבון שנעבור את שלב הבתים בכלל וזה עשה את זה מתוק יותר. התחרות היתה מאוד חשובה, גם עבור הבסיס שהרבה שנים לא התחרה ברמות האלה וגם עבורי כי הוכחתי לעצמי שלמרות שאני לא ספורטאי פעיל כרגע, אני עדיין יכול לשחק ברמות האלה מול שחקנים שמשחקים בליגה הראשונה והשנייה".

נבחרת 'הטכני'. אלופים (צילום: אלבום פרטי)

העובדה שלבסוף לא קיבל ספורטאי מצטיין, לא מונעת מבאורמן להמשיך לעשות מה שהוא כה אוהב כשהמטרה אחרי השחרור היא ברורה - לחזור לשחק כדורסל מקצועני.

"בהתחלה היה לי קשה להתמודד עם ההחלטה הזו, אבל זה היה משהו מאוד רגעי כי הבטחתי לעצמי שזה לא משהו שיעצור אותי מלהמשיך לשחק כדורסל או לחזור לליגה מקצוענית. למרות שאני במסגרת צבאית אני מצליח להגיע למצב שאני מתאמן כמעט כל ערב, שומר על כושר ומנסה להשתתף בכמה שיותר תחרויות כדי לשמור על כושר המשחק ולשפר את המיומנויות שלי כדי שביום הראשון אחרי השחרור אני אחזור לקריירה המקצוענית בשיא הכוח", הוא אומר.

"אני תמיד מסתכל על חצי הכוס המלאה אז אני באמת חושב שהכל לטובה", הוסיף, "חוויתי הרבה דברים בשירות הזה. להיות מפקד מאוד שינה וביגר אותי באופי, שזה מצרך חשוב בכדורסל כי מדובר בספורט קשוח. השירות חיזק אותי פיזית ומנטאלית ואלה דברים שיכולים לחזק אותי בכדורסל, אז אני חושב שבכל מקרה הרווחתי".