רפי בוסקילה (צילום: שרון צור)

המאמן רפי בוסקילה סיים את דרכו בהפועל מגדל העמק. ההפסד למכבי צור שלום ביום שישי שעבר בתוצאה 0:1 הביא אותו להחלטה הדרמטית להניח את המפתחות וללכת הביתה. הסיבה: ארבע נקודות מתוך 21 אפשריות בשבעת המשחקים האחרונים והסתבכות בתחתית ליגה א' צפון.

"מגדל העמק יקרה לליבי. נגד איכסאל נראינו טוב ולא ניצחנו, ביום שישי נגד צור שלום היינו צריכים להוביל 0:5 במחצית הראשונה ולא השכלנו להבקיע. הקבוצה הייתה צריכה זעזוע", הסהיר בוסקילה את עזיבתו, "אולי מאמן אחר יצליח להציל את הקבוצה".

בוסקילה הוא זה שהעלה את מגדל העמק לפני כמה שנים לליגה א' צפון, וגם השנה הגיע כשהקבוצה הייתה ממוקמת מתחת לקו האדום. השבוע עזב את הקבוצה כשהיא במקום שמוביל למבחנים. "עשינו את המקסימום, הכנו את השחקנים טאקטית והעברנו אימונים ברמה טובה. מגדל העמק זה הבית שלי ואם יש סיכוי שזעזוע קטן יצליח, אז המהלך היה שווה את זה", אמר.

על השאלה האם מצב הקבוצה השפיע עליו מנטאלית אמר בוסקילה: "ברור שזה לא קל. עשיתי את הכל טוב, אבל מה לעשות שחייו של מאמן תלויים בשחקנים. המאמן תמיד תלוי בשפיץ של הנעל של השחקן. אם יום שישי השפיץ הזה היה פוגע ונכנס, לא היינו מדברים עכשיו בנסיבות האלה".

בוסקילה מציין שכל קבוצותיו האחרונות היו קבוצות תחתית, אותם קיבל במקומות האחרונים והצליח לעלות במעלי הטבלה, עם מגדל העמק  לצערו, זה לא צלח: "לפעמים זה לא יוצא ולא מתחבר, לא קרה שום דבר. זו תקופה קשה, אבל אני מאמין שהקבוצה תישאר בליגה. אשאר האוהד מספר אחת של מגדל העמק".

על האתגר הבא שלו אמר המאמן המאוכזב: "לאחרונה אומנם אני מקבל קבוצות תחתית, אבל אין לי בעיה. יש לי גם הצעות בליגות ברמות גבוהות יותר, אבל כרגע אנחנו ננוח ונתכונן ליעד הבא".