עוזי תמר (צילומים: שרון צור)

היום באצטדיון "טדי" בירושלים בשעה 20:45, יתקיים גמר גביע המדינה בין בית"ר ירושלים להפועל חיפה. אין ספק ששתי הקבוצות היו אחראיות העונה הזו על לא מעט משחקים מותחים ומעניינים וסיפקו לנו הרבה רגעים מרגשים השנה. כל אלה יתנקזו כמובן לערב אחד גדול שכל כולו כדורגל, בסיומו נדע מי מחזיקת הגביע לשנת 2018/2019.

התרגשות רבה ניכרת בקרב הקהלים שיצבעו את טדי בצהוב שחור של בית"ר ואדום שחור של הפועל. אוהד אחד שמתרגש במיוחד, הוא עוזי תמר מעפולה, אוהדה השרוף של בית"ר ירושלים, שידוע לכולם בכינויו 'עוזי גופייה'. תמר יזכה לראות את קבוצתו לראשונה מזה עשר שנים בגמר הגביע והעובדה שהגמר ייערך בעיר הבירה ובאצטדיונה הביתי של בית"ר, רק מעצימה את גודל המאורע.

"כבר רשמתי יום חופש ברביעי וחמישי. אני כבר ב-11 וחצי עזבתי את עפולה ומתכנן לנסוע לכותל בעזרת השם להתפלל שם שלפחות יהיה לנו את הגביע השנה. אנחנו חייבים תואר השנה ואת האליפות כבר הפסדנו. יש לי הרגשה טובה. הגביע ייצבע בצהוב", אמר.

תמר. סומך על אלי אוחנה

תמר מודע לעובדה שבית"ר מגיעה שבורה מנטאלית לגמר, אחרי התבוסות למכבי נתניה והפועל באר שבע שהגיעו בטיימינג גרוע במיוחד מבחינתה, אך הוא סומך על מספר 11 האגדי, אלי אוחנה, הסמל הבלתי מעורער של הקבוצה שהיום מחזיק בתיק זכויות הניהול, שיציל את המצב.

"אני מאמין שאלי אוחנה דיבר איתם באימונים והוא ירים אותם ויוציא אותם מזה. אסור להם לאכזב את הקהל שיגיע מכל קצוות הארץ. אני אישית דיברתי עם חן עזרא ובוריס קליימן ואמרתי להם שירימו את הראש. שלמרות שהפסדנו את האליפות לא קרה כלום. באר שבע גדולה עלינו כרגע עם התקציב הגדול שיש להם".

האוהד הוותיק התייחס גם לעובדה שהגמר מתרחש בטדי: "פעם טדי היה מבצר. הקבוצות היו מוכנות להפסיד עוד בדרך 2-0 טכני, העיקר לא להגיע לטדי, היום זה לא ככה. אבל יהיו היום 20 אלף אוהדי בית"ר. זו תהיה אווירה מחשמלת ואני מקווה שנחגוג עד אור הבוקר בעזרת השם בכיכר ספרא".

תמר שחלם בלילה על הגביע, הודיע כי הוא מתכוון להביא איתו גביע מדומה לאצטדיון שייתן "אווירה" והוא גם כבר בחר את השיר שהוא ירוה לשמוע במידה ובית"ר תזכה. "'אנחנו מאמינים בני מאמינים' של לי פישמן. אם בית"ר זוכה אני קופץ עד הבוקר בכיכר ספרא, זה יהיה חלום שמתגשם, התפוצצות רגשות".

ומה קורה אם חלילה בית"ר לא לוקחת את הגביע?

" זאת תהיה אכזבה גדולה. העונה הזו תהיה כישלון".

אם בית"ר זוכה, אתה עושה כמו ג'ובאני רוסו ורץ עם חוטיני מסביב לאצטדיון?

"לא, ארוץ בלי הגופייה".