לימור קרני (צילום: שרון צור)

"לא עמד תחת הלחץ" - את המשפט הזה אנחנו שומעים שוב ושוב בהקשר של ספורטאים גדולים, שברגעי ההכרעה לא מצליחים לעמוד בלחץ. לימור קרני (42), בעלת חברת 'הקול בראש' ומאמנת מנטאלית משמשית, עובדת כבר חמש שנים עם ספורטאים בדיוק על הנושא הזה - חוסן מנטאלי. לדבריה, ספורטאים נתונים למערכת לחצים מאוד מסיבית שאם לא ילמדו לנהל אותה, היא תנהל אותם ותכריע אותם.

קרני מלווה אותם בתהליך קצר טווח סביב השמונה מפגשים. "עיקר התהליך הוא במפגש איתי בקליניקה כשהדגש הוא על התמדה, נחישות, יכולת להתאושש מהר מאי הצלחות ויכולת לנהל את עולם הלחצים", היא מסבירה. מדובר על תהליך בשני מישורים - האחד הוא המישור הפרקטי והמישור השני הוא ברמת המודעות והאמונה.

קרני, בעלת רקע ספורטיבי בעצמה, ויתרה על קריירה עסקית וחזרה לאהבה הגדולה שלה - הספורט: "שיחקתי טניס שולחן בהפועל נצרת עילית עד כיתה י"ב. שיחקתי גם כדורסל, אבל הכי אהבתי לשחק כדורגל".

קרני מספרת על מקרים של ספורטאים שכשלו ברגע האמת ואחרי עבודה איתה הם צלחו את מפח הנפש. "יש ספורטאים שהגיעו אליי אחרי שהיו רגילים להיות על הפודיום ויש להם שנה שנה וחצי של אי הצלחות וזה לא פשוט", היא אומרת, "הם עוברים אצלי תהליך ועושים פריצת דרך. אני רק מראה להם את הדרך, אבל הם אלה שיגיעו אל האור. המוטו הוא: ווינר מתנהג כמו ווינר עוד לפני שהוא ווינר".