מועדון הפועל נצרת עילית פרסם הערב (חמישי) הודעת התנצלות מטעמו שמגנה כל גילוי של גזענות וזאת בעקבות פרשת גיא דיין, שאמר לשחקן הפועל קרית שמונה עומר לקאו 'אתיופי מסריח' ונענש בהרחקה לארבעה משחקים. המקרה אירע לפני כשבוע במהלך משחק אימון בין שתי הקבוצות.

ראש העיר רונן פלוט, מועדון הכדורגל הפועל נצרת עילית, מנכ"ל המועדון גיל ברעם, מנהלה המקצועי רועי כהן צוות מקצועי ומינהלתי, שחקנים ובראשם גיא דיין מגנים בכל תוקף את המקרה שאירע במשחק האימון בין עומר לקאו לגיא דיין וקוראים נגד כל גילוי גזעני על רקע דת, מין, צבע או מגדר", נכתב בהודעה שפרסם המועדון.

גיא דיין (צילום: שרון צור)

עוד נכתב בהודעה: "מתנצלים בפני עומר לקאו בפרט ובפני כל מי שנפגע. מועדון הכדורגל הפועל נצרת עילית הינו פסיפס מושלם של כלל האוכלוסייה קרי: יוצאי הקהילה הרוסית, האתיופית, הצרקסית, מגזר יהודי וערבי כאחד וראוי לציין שאלו פניה האמיתיות של העיר בכלל והמועדון בפרט. ראוי לציין שגיא דיין אומנם טעה ומודה וביקש סליחה, אבל לזכותו תרומה גדולה למועדון, לקהילה ודחיפה עצומה והכוונה לשחקנינו הצעירים, בין היתר ליוצאי הקהילה האתיופית שהם מקור לגאוותנו".

הודעת המועדון הסתיימה בלקיחת אחריות: "המועדון לוקח אחריות ויהיה השנה מעורב בתרומה לקהילה ביחד עם שחקניה ובראשם גיא דיין על מנת לתת דוגמא ודרך ארץ לדור הבא. אנו קוראים לספורט הוגן, נגד גזענות ולקבלת כל אדם באשר הוא".

הערב, במחזור הראשון במסגרת גביע הטוטו נגד מכבי אחי נצרת סיימה הקבוצה בתוצאת תיקו 1:1. לנצרת עילית כבש החלוץ הברזילאי חוליו סזאר.

במחצית הראשונה הטיבה הקבוצה לשחק והיתה עדיפה על יריבתה. במחצית השנייה חלה נסיגה ביכולת של הקבוצה, אך עדיין הציגה הרב הדקות טובות. בקבוצה ציינו לשבח את משחקם של הבלם אופק פישלר, הקשר פדרו והחלוץ חוליו סזאר.