הפועל עפולה שנמצאת בימים אלה בסכנת הורדה לליגה א' אחרי שבבקרה התקציבית לא אישרו את התקציב, קיבלו היום סיוע מראש העיר הקודם אבי אלקבץ המתמודד בימים אלה על התפקיד שוב.

אבי אלקבץ (צילום: שרון צור)

בהודעה שהוציא מטה אלקבץ נמסר כי בעקבות הפרסום על הורדת הקבוצה ליגה, נחלץ המועמד לראשות העיראלקבץ לעזרת המועדון כאשר שלח מכתב לבקרה התקציבית לאחר שזאת החליטה שלא לאשר את תקציב קבוצת הכדורגל הפועל עפולה והעניקה לה שבוע בלבד על מנת לאשר את התקציב ואם לא אזי הקבוצה תרד ליגה. לטענת הבקרה, לא ניתן לסמוך על התחייבות העירייה לבקרה מכיוון שמדובר בשנת בחירות ויתכן כי השלטון יתחלף. בין היתר כתב אלקבץ במכתבו לבקרה: "אני, אבי אלקבץ, ראש העיר לשעבר, מתמודד בימים אלה על התפקיד שוב ומתחייב בפניכם כי אם אנצח בע"ה אעמוד בהתחייבות העירייה כלפי הבקרה. אני מקווה כי בכך תנוח דעתכם, תאשרו את תקציב הקבוצה והיא תישאר ליגה".

יש לציין כי אלקבץ נחשב לאיש שמזוהה עם הקבוצה הכי הרבה לאחר שבתקופתו העניק תקציבים מוגדלים, העלה אותה לליגה הלאומית, הקים את מחלקת הנוער ובנוסף הוא האיש שבנה את האצטדיון העירוני החדש לאחר שנים שבהן שיחקו ילדי עפולה וקבוצות הייצוגיות במגרש ישן ומוזנח.

את מכתבו סיכם אלקבץ כשאמר: "עמלנו רבות על מנת להעלות את הקבוצה לליגה הלאומית ולפתח בה מחלקת נוער מוצלחת. אינני יכול לראות את פרי עמלינו בסכנה ואבקש מכם לקבל את מכתבי זה ולאשר את תקציב הקבוצה לעונת 2018-2019".

נשיא הפועל עפולה ששי יעקב בתגובה: "מעריך מאוד את המאמץ שלו בנושא. ראש העיר הנוכחי יצחק מירון הגדיל את התקציב משמעותית. הבוקר ראש העיר שוחח בטלפון עם עופר אורליצקי בעניין הקבוצה דבר שיוביל לאישור הקבוצה בבקרה".