חלוץ הפועל נצרת עילית יובל שאוט יעבור ביום שלישי הקרוב (21.8) ניתוח בברך הפגועה שלו ברמת אביב על ידי ד"ר גיא מורג, מומחה לכירורגיה אורתופדית ורפואת ספורט. כידוע, שאוט קרע את הרצועה בברך שמאל.

זמן ההחלמה המשוער: חצי שנה עד עשרה חודשים. למעשה לא כך ציפה הכישרון העפולאי לפתוח את הקדנציה בקבוצתו החדשה. בחלומותיו הכי גרועים הוא לא חשב שעונת ה'התאווררות' שלו תהפוך לעונת שיקום.

יובל שאוט| צילום: שרון צור

שאוט עבד קשה כל הקיץ כדי לחזור חזק ובריא לפתיחת העונה, אבל כאמור תוצאות בדיקת ה-MRI בישרו אחרת וכעת הרכש הכי נוצץ של האדומים השנה ייאלץ להתרכז בשיקום הברך שלו, בתקווה לחזור עוד העונה למגרשים ולעזור לחבריו בחלק האחרון שלה. "לא ציפיתי למכה כזו. עברתי לקבוצה חדשה, עשיתי הכנה טובה, באתי הכי מוכן שיש לעונה הזו ולצערי קרה מה שקרה ומפה מתקדמים קדימה. מי שמכיר אותי מקרוב יודע שאני לא מוותר בחיים ואני רוצה לנצח בכל אימון ובכל משחק וגם את זה אני אעבור", אמר שואט על הפציעה הקשה.

מה מתוכנן לך עכשיו, איזה שיקום אתה הולך לעבור?

" אני עושה את הניתוח אצל המומחה מספר אחת בארץ לברכיים והוא אמר לי שהרבה תלוי בי. מי שמכיר אותי יודע שכדורגל מבחינתי זה הכל. אני לא עוסק בשום דבר אחר, זה מעבר רק לאימונים ולמשחקים. אני רואה כדורגל וכל היום שלי סובב סביב הכדורגל. אני לא יודע לעשות משהו אחר וגם לא רוצה לעשות משהו אחר. אבל כמו שאמרתי מי שמכיר אותי יודע שאני לא אוהב להפסיד. אז גם את הפציעה הזאת אני אנצח ואחזור בעזרת השם חזק יותר בתקווה לרגעים טובים יותר".

עוד אחד שקריעת הרצועה הצולבת לא זרה לו הוא מאור בוזגלו, שכבר הספיק לקרוע אותה שלוש פעמים במהלך הקריירה שלו ושאוט אמר כי דאג להתקשר אליו. "התייעצתי איתו, הוא מאוד עודד אותי ותמך בי".

מאמין שתחזור עוד השנה למגרשים?

"אני עדיין לא יודע. אני מקווה מאוד ואני אעשה כל מה שאני יכול כדי לחזור כמה שיותר מהר. נעבור שלב אחרי שלב. עוד שבועיים יש לי ניתוח ואני קודם כל רוצה לעבור אותו. נתחיל שיקום ובעזרת השם אני אחזור כמה שיותר מהר".