המכללה האקדמית עמק יזרעאל (צילום: שרון צור)

במכללה האקדמית עמק יזרעאל, כחלק משיתוף פעולה מתמשך בין המכללה והקהילה הסובבת, נפתח קורס ייחודי בתקשורת מעשית לתלמידי כיתות י"א-י"ב הלומדים במגמת תקשורת בתיכון 'אורט'-עפולה.

בשבוע שעבר הגיעו התלמידים למכללה יחד נדב רחמים, מורה לתקשורת מעשית בתיכון 'אורט', למפגש ראשון מבין 13  מפגשים שבהם ילמדו תקשורת מעשית באולפני הטלוויזיה והרדיו המתקדמים הפועלים במכללה.

את הפרויקט יזמו ד"ר בינה ניר ומשה שלונסקי מהחוג לתקשורת בשיתוף עם ראש עיריית עפולה יצחק מירון. בקרוב ייערך ערב משותף לתלמידים והוריהם עם מורי החוג ונציגי המכללה והעירייה.

ד"ר בינה ניר, שיזמה ומלווה את התכנית עם משה שלונסקי, מנהל התקשורת המעשית, רואה את מטרת העל של שיתוף הפעולה בין החוג לתקשורת לבין בית הספר התיכון בעפולה, כהנעה ללימודים גבוהים של תלמידים תושבי העיר.

"הלימודים עם מורי החוג והציוד המשוכלל, בבניין החוג ובסביבתם של הסטודנטים מהווים עבור התלמידים טעימה אקדמית חשובה", אמרה ניר שבעברה הרחוק, אף לימדה בבית הספר התיכון בעפולה. ניר סיפרה כי התרגשה מאוד לראות את התלמידים מתלהבים מהמצלמות ומעבירים שלוש שעות ביצירה ובהנאה.

ראש עיריית עפולה יצחק מירון ליווה את הפרויקט בראשיתו באופן אישי, מכיוון שעל פי דבריו הוא רואה את החשיבות הרבה של הזיקה בין מערכת החינוך העל-יסודית בעפולה לאקדמיה בכלל ולאקדמית עמק יזרעאל בפרט.

פרופ' מיכאל קרן, ראש בית הספר לתקשורת, חברה וממשל במכללה האקדמית עמק יזרעאל הוסיפה: "שיתוף הפעולה בין החוג לתקשורת במכללה וקריית החינוך אורט עפולה נובע משינוי בתפיסת התקשורת המצוייה בעולם שמחוצה לנו, על דפי העיתונים, מסכי הטלווייזה וגלי הרדיו, לראיית הטלפון החכם למשל, כחלק מנפשנו ובקרוב גם מגופנו. הכרת התקשורת כיום משמעה איפוא הכרת עצמנו, ואנו רואים חשיבות רבה בחינוך מגיל צעיר ככל האפשר לשימוש מושכל בכלים הנפלאים והמאיימים שבידינו".