אלון חבל. מוקסם מהריחות (צילום: אלבום פרטי)

חובב הבישול התאילנדי אלון חבל (49) משמשית השתתף לאחרונה בתחרות 'מאסטר פוד לבישול תאילנדי' בשיתוף שגרירות תאילנד בישראל וסיים בין המקומות הראשונים. חבל ידוע בעמק יזרעאל כ'גורו' של אוכל תאילנדי.

בתחרות הייחודית השתתפו כ-100 מתמודדים ביניהם שפים ולמרות זאת חבל, שהוא רק חובב בישול, נכנס לעשירייה הראשונה, אך לא עלה לגמר שבו השתתפו רק שלושה מתמודדים.

השופטים בתחרות היו השפים של שגרירות תאילנד בישראל ושפים מבית הספר 'בישולים'. "זו היתה תחרות קשה ומאתגרת בה נאלצנו להביא מתכונים מיוחדים עם שילוב של טעמים מהבית", סיפר חבל, "אני הכנתי מרק קוקוס תאילנדי ששילב בתוכו קובות אורז עיראקיות עם טעמים אסייתים. זו היתה המנה שהעלתה אותי לעשירייה. למרות שהשתתפו בתחרות שפים מנוסים הצלחתי להגיע למקום גבוה".

עוד מספר חבל שמבחינתו ההשתתפות בתחרות היתה חווית למידה חשובה. "התחרות היתה כיפית ומהנה ותמיד יש עוד מה ללמוד", אמר חבל.

כאמור חבל נחשב ל'גורו' של האוכל התאילנדי ולאחרונה החל לקיים בביתו סדנאות לבישול תאילנדי לקבוצות. מבחינתו הוא רוצה לקדם מאוד את סגנון האוכל. "מדובר באוכל בריא שמבוסס על המון ירקות. אם יודעים את הטכניקה והטריקים הקטנים זה אוכל קל להכנה. ודבר נוסף היות והכל פתוח רוב המוצרים כשרים", אמר.

חבל בתחרות (צילום: אלבום פרטי)

האהבה של חבל לאוכל תאילנדי החלה לפני יותר מ-20 שנה כשהגיע בפעם הראשונה לטיול בתאילנד. "מהרגע הראשון שלי האוכל התאילנדי נכנס לליבי. התאהבתי בטעמים, בריחות ובאותנטיות.  הדברים האלה כבשו אותי. כשכולם חזרו מתאילנד עם נעליים אני חזרתי עם רטבים מיוחדים ומוצרי בישול מקומיים", סיפר חבל.

מאז פעם בשנה הוא נוסע לתאילנד ומשלב את הטיול לימוד בישול אסייתי, כשרוב הלימוד מתבצע במסעדות מקומיות.

"כל האוכל שאנחנו אוכלים בבית הוא אוכל תאילנדי או אסייתי שמותאם לבת הגדולה שהיא טבעונית ולבת האמצעית שהיא צמחונית. כולם למדו לאכול ולאהוב את האוכל הזה. אחת לחודשיים אנחנו מארחים חברים לארוחות ערב כשכל האוכל מבוסס על טהרת האוכל התאילנדי – מרקים, סלטים, מוקפצים ומאכלי קארי מיוחדים".