רובנו כלל לא יודעים כמה מס בדיוק אנחנו צריכים לשלם. מהפנסיה או מתלוש השכר המעסיק דואג להעביר את התשלום, מפיקדונות וחסכונות פנסיונים הבנקים או חברות הביטוח דואגים להפחית את הסכום וממכירת דירה, חנות או מגרש אנחנו משלמים בין 15%-35% מס שבח באופן אוטומטי. אבל האם טרחתם אי פעם לבדוק האם גובה המיסים שאתם משלמים אכן תואם את הנתונים שלכם? אולי אתם משלמים יותר מידיי? אז איך אפשר לדעת ומה אפשר לעשות בשביל להחזיר כספים ששילמנו בשבע השנים האחרונות?

אילוסטרציה

טעויות המס שכולנו עושים

אנחנו מסתמכים על גופים שונים, כמו המעסיק שלנו, הבנק או חברות הביטוח, שיפרישו את תשלומי המס הנדרשים, אך למעשה, אנחנו כלל לא יודעים, כי כל פרט קטן בנוגע למצבנו האישי משפיע באופן ישיר על המס שמנכים לנו.

בואו ניקח לדוגמא את המשכורת שלנו. המשכורת שלנו אולי משולמת אחת לחודש, אך המס מחושב לאורך השנה כולה. כלומר, אם במהלך שנת המס השתנה המצב המשפחתי שלנו, נוסף עוד ילד, נפרדנו מבן הזוג והתחלנו לשלם מזונות, התגרשנו או אולי התפטרנו והתחלנו במקום עבודה אחר, או אפילו לקחנו על עצמנו עבודה נוספת, אם משכנו תגמולים ושילמו מס של 35% – כל שינוי שכזה משפיע באופן ישיר על חישוב המס. כתוצאה מכך, פעמים רבות אנחנו משלמים יותר מס ממה שאנחנו אמורים לשלם.

מכרתם נכס מקרקעין? קניתם דירה? אולי קיבלתם דירה בירושה? כל מכירה של נדל"ן מחויבת במס שבח, אך גם כאן, פעמים רבות, גובה המס שאנחנו משלמים אינו תואם את מה שאנחנו אמורים לשלם בפועל. כאשר מדובר על נכסי נדל"ן הרי שההפרש יכול להסתכם בגובה של אלפי עד עשרות אלפי שקלים שמגיעים לכם בחזרה.

אם משכתם את הפנסיה שלכם לפני הזמן ושילמתם ניכוי מס של 35% או השקעתם את כספכם בבורסה, ובמיוחד אם יצאתם לפנסיה מוקדמת, גם כאן עלולות להיות טעויות בחישוב הפיצויים ובחישוב המס, כך שבפועל שילמתם יותר ממה שהייתם צריכים.

למה אנחנו טועים?

האחריות על התשלום המס היא קודם כל שלכם, אתם חייבים לשלם מס על פי חוק. יחד עם זאת, אנחנו לא משלמים את המס באופן ישיר, אלא הוא מנוכה לנו באמצעות "שליחים" של מס הכנסה, כמו המעסיק שלנו, חברת הביטוח שלנו או הבנק שלנו שמעבירים את החלק החייב במס אל הרשויות. סכום המס נקבע על פי הפרטים שאנחנו מוסרים למעסיק שלנו או לבנק – אך פעמים רבות ישנן טעויות, אי דיוקים, או ששכחנו למסור פרט כזה או אחר, או שכלל לא יודענו כי המצב המשפחתי או הבריאותי שלנו או החופשה ללא תשלום שיצאנו אלינו מפחיתה את גובה המס אותו אנחנו אמורים לשלם.

מה עושים?

מאחר ואנחנו לא מומחים להחזרי מס לשכיר או לפנסיונר, הדרך הטובה ביותר לבדוק האם מגיע לנו החזרי מס ומהו סכום ההחזר היא באמצעות חברה מקצועית שתוכל לספק לנו את הבדיקה ללא תשלום.

זיוס – החזרי מס, יעוץ פיננסי ונדל"ן, מתמחה בהחזרי מס לשכירים ופנסיונרים מעל ל 20 שנה. החברה עתירת הניסיון, מעמידה לרשותכם אנשי מקצוע שידעו להפוך כל אבן כדי להשיב לכם את החזרי המס המקסימליים שמגיעים לך – וכל זאת ללא תשלום מראש. בנוסף זיוס מספקת ייעוץ מיוחד לנפגעי עבודה, נכים, חולים, הורי ילד בכיתה לחינוך מיוחד או גן טיפולי, סיוע לאיתור כספים אבודים, סיוע מיוחד להורי חולה שנפטר בשש השנים האחרונות, בדיקת פיצויים, ייעוץ מס שבח ויעוץ מיוחד למשיכת תגמולים (פנסיה) ללא ניכוי מס 35% מראש.

זיוס - החזרי מס, יעוץ פיננסי ונדל"ן

איך זה עובד?

כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבדוק את הזכאות שלכם להחזרי מס כאן ללא תשלום, או ליצור קשר בטלפונים: 050-5728806, 04-6464470.

חשוב לזכור – כל פרט וכל מידע אודות המצב התעסוקתי, המשפחתי והבריאותי שלכם יכול לבוא לזכותכם ולאפשר לכם לקבל את מקסימום החזרי המס שמגיעים לך.